Ana Sayfa Etiketler Türkiye Tanıtım Günleri

Etiket: Türkiye Tanıtım Günleri

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı: Gurbetçiler Portekiz’e mi gitsin?

1
ANTALYA Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, Almanya'nın geri dönüşlerde uygulayacağı 14 günlük karantina şartının 3 milyona yakın Türk vatandaşı zora soktuğunu belirterek...

ASKİ, Keçiören’de taşkın sorunlarını çözüyor

0
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) su taşkınlarıyla mücadele kapsamında başlattığı altyapı yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Keçiören Kamil Ocak Sokak’ta su taşkınlarına neden olan hatalı bağlantı sorununu çözdüklerini, yeni hat ve yağmur suyu deşarjının Ankara Çayı’na verildiğini açıkladı.

Kıdem tazminatı – tamamlayıcı emeklilik ve çalışma hayatına etkileri-2

0
Yazımızın birinci bölümünde kıdem tazminatının tarihsel gelişimi incelenmiş ve iş hukukumuza girmesiyle ve günümüze kadar yapılan değişiklikler incelenmişti. Bu bölümde ise kıdem tazminatını hangi koşullarda kazanma ve işçi tarafından hak edilmesi konusu incelenecektir. İyi okumalar dilerim.

Pendemi sürecinde çalışılmadan geçen sürelerin Kıdem tazminatına etkisi-2

0
Çalışanın kısa çalışma ve ücretsiz izine çıkarılması, her şeyden önce normal şartlar altında işçi ve işveren ilişkilerinin, başlangıçtaki sözleşme koşullarında bir değişiklik yaratmaktadır. İşçinin işverene bağlı olarak bir iş yapama durumunu ortadan kaldırması, işverenin ise işçiye çalışma karşılığı bir ücret ödeme sorumluluğunu ortadan kaldırmaktadır.