• Haberler

Etiket:Sivas

788 yıllık otantik Türk kalesi

Sivas'ın Divriği ilçesinde 1230 yılında Mengücekoğulları tarafından yaptırılan Divriği Kalesi, 788 yıldır ayakta duruyor. İlçeye hakim noktada olan kale temelinden burcuna kadar otantik bir Türk Kalesi olma özelliği taşıyor.

Başkent’te Sivas rüzgarı

Bu yıl Ankara’da 4’üncüsü düzenlenen Sivas Günleri’nde, Sivas adeta Ankara’ya taşındı. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve yarın son bulacak organizasyona vatandaşların ilgisi...

Koyulhisar ve Köyleri Hizmet Vakfı’ndan Öğrencilere Tam Destek

Koyulhisar ve Köyleri Hizmet Vakfı gazetemize ziyarette bulundu. Yönetim kurulu vakfın Ankara temsilcisi olan gazetemiz imtiyaz sahibi Abdi Pehlivan’a Koyulhisar’ın simgelerinden olan anıt çeşmenin...

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Okunmalı

100 ülkenin büyükelçisi Sivas’ı gezecek

Sivas Kongresi'nin 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, 100 ülkenin büyükelçisi, 6- 8 Eylül'de Sivas'a gelerek, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezecek.

Hava bozuyor

Hava bozuyor dedim diye sakın ola ki benim meteoroloji yorumcusu olduğumu falan zannetmeyin ben piyasalardaki havadan bahsediyorum, ne küresel iklim değişikliğinden ve ne de ortalığı kasıp kavuran sıcak hava dalgasından bahsetmiyorum.