Ana Sayfa Etiketler Sağlık

Etiket: Sağlık

Yeni dünyanın parlayan yıldızı Türkiye olabilir

0
Koronavirüs pandemisinin ekonomik anlamda çoğu ülke için zor geçtiğine ve üretim anlamında sorun yaşayan ülkelerin yarattığı boşluğun Türkiye’deki yüksek ve nitelikli iş gücü hacmi ile kapanabilecek seviyede olduğuna dikkat çeken Ekonomi Politikaları Uzmanı Dr. Aziz Hatipağaoğlu, “Çin gibi dünyanın üretim fabrikası sayılan ülkelerin duraksamasının boşluğunu Türkiye kapatabilecek güce sahip. Dış ticarette yakalanan ivme, 2021 yılında da rekorlarla devam edeceğini öngörüyorum. Yeni dünyanın parlayan yıldızı Türkiye olabilir.” dedi.

Altın fiyatlarındaki artış, yatırımcıları kiloluk külçe altına yöneltti

0
Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, geçtiğimiz 5 ay içinde altın fiyatlarındaki 3 ayrı rekorun ardından büyük ölçekli yatırımcıların kiloluk külçe altına yöneldiğini kaydetti. Başman, altının gram fiyatının bu seyirde 500 lirayı görebileceğini kaydetti.

Temmuz ayında en çok Ayasofya konuşuldu

0
Medya Takip Merkezi (MTM), Temmuz ayında yaşanan siyasal ve toplumsal gelişmelerin nabzını tuttu. Yapılan incelemeye göre, 86 yıldır müze olarak hizmet veren Ayasofya’nın yeniden Cami olması, Temmuz ayı boyunca medyada en çok yer alan başlık oldu.

Paylaşmanın Başkent’i

0
Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla Başkent’te yardımlaşma kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik hizmetlerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “iyilik bulaşıcıdır” sloganıyla başlattığı toplumsal dayanışma çağrılarına hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.