Ana Sayfa Etiketler Quaresma

Etiket: Quaresma

Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Can kaybı 663 bin 686’ya yükseldi

0
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 663 bin 540’a, virüs tespit edilen kişi sayısı 16 milyon 899 bin 316’ya yükseldi. Dünya genelinde hastalığı yenerek iyileşenlerin sayısı ise 10 milyon 462 bin 274’e ulaştı.

Bu yıl tercihler meslek liselerinden yana olacak

0
Lise Geçiş Sınavı'nın (LGS) ardından tercih sürecinde son güne gelindi. Adana'da eğitim danışmanı Korkut Daban, pandemi sürecinde maske, siperlik ve solunum cihazı üreterek tüm dünyaya başarısını gösteren meslek liselerinin bu yıl itibarını artırarak LGS tercihlerinde gönüllülükle tercih edildiğini kaydetti.

Çankaya asfaltta hız kesmiyor

0
Çankaya Belediyesi ilçenin birçok noktasında sürdürdüğü tam kaplama, onarım ve yamadan oluşan asfalt çalışmalarında hız kesmiyor.

“İç organlar yarım saat içinde çıkarılmazsa hastalıklar ete yayılabilir”

0
Kurban Bayramı'nda ibadetini yerine getirmek isteyen milyonlarca vatandaş büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapacak. Kurban için kesilecek hayvanların sağlıklı olması kadar kesilen yerin temizliği, kesim yöntemi ve kesim sonrası yapılacaklar da önemli. Konuyla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalara değinen Prof. Dr. Gürhan Çiftçioğlu, kesilen hayvanların iç organlarının hemen çıkarılması gerektiği ve bu hayvanlardan insanlara hastalık bulaşmaması için organların çevreye atılmaması gerektiğini vurguladı.