Ana Sayfa Etiketler Moskova

Etiket: Moskova

Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Can kaybı 656 bin 686’ya yükseldi

0
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 656 bin 686’ya, virüs tespit edilen kişi sayısı 16 milyon 652 bin 679’a yükseldi. Dünya genelinde hastalığı yenerek iyileşenlerin sayısı ise 10 milyon 243 bin 349’a ulaştı.

Turistler yöresel yemekleri aşıkları seslendirdiği türküler eşliğinde yiyor

0
Türkiye'de, aşıklık geleneğinin yaygın olarak sürdürüldüğü illerden olan Kars'ta, koronavirüs salgınında normalleşme dönemine girilmesiyle birlikte yeniden sahne alan aşıklar, uzun bir aradan sonra sazın teline vurmaya başladı.

“İç organlar yarım saat içinde çıkarılmazsa hastalıklar ete yayılabilir”

0
Kurban Bayramı'nda ibadetini yerine getirmek isteyen milyonlarca vatandaş büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapacak. Kurban için kesilecek hayvanların sağlıklı olması kadar kesilen yerin temizliği, kesim yöntemi ve kesim sonrası yapılacaklar da önemli. Konuyla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalara değinen Prof. Dr. Gürhan Çiftçioğlu, kesilen hayvanların iç organlarının hemen çıkarılması gerektiği ve bu hayvanlardan insanlara hastalık bulaşmaması için organların çevreye atılmaması gerektiğini vurguladı.

Turgutluspor’un şampiyonluk kutlamalarına koronavirüs soruşturması

0
Karşıyaka ile oynadığı Play-Off mücadelesini kazanarak TFF 2'nci Lig'e yükselen Turgutluspor'un şampiyonluk kutlamalarında sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmaması üzerine Turgutlu Kaymakamlığı tarafından, yürütülen soruşturma ile ilgili açıklama yapıldı.