Ana Sayfa Etiketler Meyve

Etiket: Meyve

‘Sen yapamazsın’ diyenlere inat tek koluyla hayallerini gerçekleştirdi

0
Azmi ve yaptıklarıyla öne çıkan bedensel engelli bireylerden biri de doğuştan tek kollu olan Esra Özayyıldız oldu. 27 yaşındaki Özayyıldız, ‘Yapamazsın, başaramazsın’ diyenlere inat aldığı eğitimle kilim ve halı dokumayı öğrendi. Dokuduğu ürünleri satarak gelir elde etmeye başladı. Özayyıldız, “Benim gibi engelli arkadaşlarıma sesleniyorum. Ben tek koluma rağmen azmettim, başardım. Sizlerde eve kapanmayın gelin buraya hayatınız değiştirin. Ben hayatımı değiştirdim. Sizlerde başarabilirsiniz” dedi.

Mamak’ta kurban hazırlıkları başladı

0
Mamak Belediyesi, Ortaköy kurban alanında bayram hazırlıklarına başladı. 170 dönüm alan üzerine kurulan kurban satış ve kesim alanı her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde düzenleniyor.

Biri düşük kamu borcu mu dedi?

0
Geçtiğimiz hafta sonu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter'dan yaptığı bir paylaşımda "Ekonomimizin güçlü saçayaklarından biri olan düşük kamu borç stoku oranı, pandemi sürecinde elimizi güçlendiren ve bize hareket alanı sağlayan farklılıklarımızın başında geliyor." ifadesini kullanmıştı

Ekmek teknesi büfeler

0
Boş durumda bulunan ya da sözleşmesi sona eren 45 Halk Ekmek Satış Büfesi yeni sahiplerine teslim edildi. Başkentlilerin severek tükettiği Halk Ekmek ürünlerini satmak üzere Ankara Halk Ekmek Fabrikası tarafından noter huzurunda düzenlenen kura çekilişinde büfelerini teslim alan vatandaşlar iş başı yaptı.