Ana Sayfa Etiketler Merkez Bankası

Etiket: Merkez Bankası

DMD kas hastası Harun’un edebiyat aşkı

0
Mersin'in Gülnar ilçesinde, Duchenne Musküler Distrofi (DMD) kas hastalığı nedeniyle 11 yıldır yatağa ve solunum cihazına bağlı yaşayan Harun Tınas (28), edebiyat aşkıyla hayata tutunuyor. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan Tınas, 105 şiirinin bulunduğu 'Sessiz Çığlığım' isimli bir şiir kitabı ve 244 sayfadan oluşan hayatını anlattığı, ’Ben De Varım' isimli kitap çıkardı.

İşsizlik yüzde 12.9’a yükseldi

0
Türkiye genelinde işsizlik, Nisan, Mayıs, Haziran aylarını kapsayan Mayıs döneminde yüzde 12.9 düzeyine yükseldi. İşsizlik Nisan döneminde ve geçen yılın Mayıs döneminde yüzde 12.8 düzeyindeydi.

Bakan Selçuk: Öksüz ve yetimler için yeni bir birim kurulacak

0
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, öksüz ve yetimlere daha kaliteli hizmet sunmak için Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yeni bir birim kurulacağını açıkladı. Bakan Selçuk, "Türkiye'de ilk defa kurulacak birimde sadece kurum bakımındakileri değil tüm öksüz ve yetim çocuklarımızı kapsayacak politikalar geliştireceğiz" dedi.

Kadın, teslimiyet, şiddet ve ölüm

0
Günümüz dünyasının içinde kadının etkisi o kadar büyük ki onun etkisini yok etmek için, dini inanç sömürüsünü de ekleyerek, akla hayale gelmedik yöntemler denenmektedir. Ama kadınlar artık eskisi gibi her söylenene kolayca teslim olacak kadar zayıf değiller, ne kadar şiddet ve ölümle yüz yüze kalsalar da.