Ana Sayfa Etiketler Mehmet Selim Kiraz

Etiket: Mehmet Selim Kiraz

Rave müziğin doğuş öyküsü izleyiciyi zaman yolculuğuna çıkaracak

0
Başta elektronik dans müziği olmak üzere; house, techno, jungle, dubstep gibi alt türler bugün dünya müziğinin merkezine ulaştı. Rave müziğin geçmişini irdeleyen Red Bull TV yapımı 'After The Raves' belgeseli ilk bölümüyle RedBull.com’da Türkçe altyazılı olarak yayınlandı. Belgesel, izleyenleri zamanda yolculuğa çıkararak rave kültürünün başlangıcına götürmeyi amaçlıyor.

İlk yarı bitti

0
Maç anlatıyor olsaydım virüs ilk yarıyı beş sıfır galip kapadı derdim, 2020 yılının ilk yarısı bitti virüs 10 milyondan fazla insanı hasta etti, 500 binden fazla insanı öldürdü, tüm dünyada ekonomileri çökertti ve lakin halihazırda bir ilaç, aşı yada etkin bir tedavi yöntemi de bulunabilmiş değil, sonuç olarak virüs hem ilk yarıyı galip kapadı ve hem de ikinci yarıya avantajlı giriyor.

Patrona Halil’in sonu ve devlet geleneği

5
Patrona Halil İsyanı, Osmanlı’nın tarihte çok az yaşadığı bir barış dönemini sona erdirmişti. Bu dönemde yapılan bazı yenilikler III. Ahmet’in ve Nevşehirli İbrahim Paşa’nın bu barış dönemini iyi değerlendirdiklerini göstermiyor. Tıpkı Kağıthane kıyısında yapılan ihtişamlı yalıların, lale ve kiraz bahçelerinin Anadolu halkının refah seviyesini göstermediği gibi.

Pursaklar’a mahalle konakları

0
Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Karşıyaka Mahalle Konağı ve Altınova Mahalle Konağı’nın temellerini attı.