Ana Sayfa Etiketler Kronik

Etiket: Kronik

Yeni normaldeki ilk mağaza yatırımını Ankara’ya yaptı

0
Çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığı için gerekli tüm önlemleri aldığını belirten teknoloji perakende şirketi Teknosa, Ankara Taurus AVM’de yeni bir mağaza açtı.

Son süpürgeciler

0
Edirne'nin en eski el sanatlarından, yıllar boyunca kentte birçok aileye geçim kaynağı olan süpürgecilik mesleği, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bitme noktasına geldi. Bir dönem yaklaşık 300 üreticinin bulunduğu Edirne Süpürge Borsası'nda bugün sadece 10 süpürgeci kaldı.

Arapça mı Türkçe mi kutsaldır?

0
Günümüzde bazen bir şekilde karşımıza çıkan kutsallık sözü, herkesin kendine göre yorumuyla değişiyor. Acı olanı, doğup büyüdüğü topraktaki ana dilini başka dillerden aşağı görerek kendi kimliğinden sapmasıdır.

Kapıkule’de gurbetçi yoğunluğu

0
Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, yaz tatillerini geçirmek üzere anavatana gelişlerini sürdürüyor. Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan, 1 Haziran'dan bugüne kadar 78 bin araçla 300 binden fazla gurbetçi ülkeye giriş yaptı. Edirne Valisi Ekrem Canalp ile TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Kapıkule'den giriş yapan gurbetçilerin bayramını kutladı.