Ana Sayfa Etiketler KKTC

Etiket: KKTC

“Sağlıklı gıdanın kıymeti pandemi ile daha iyi anlaşıldı”

0
Tarım teknolojileri ve üretim teknikleri son yıllarda gelişirken sağlıklı, temiz gıdaya ulaşmak gittikçe önem kazandı. İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Tamer Dodurka Covid-19 pandemisi ile birlikte sağlıklı gıdaya ulaşmanın kıymetinin daha iyi anlaşıldığını belirterek İstanbul Rumeli Üniversitesi Tarım Hayvancılık ve Gıda Uygulama, Teknoloji ve Araştırma Merkezi’nin üniversitenin Çatalca’daki Fikriye Balcı yerleşkesinde faaliyetlerine başladığını söyledi.

Orman Genel Müdürü Karacabey’den, bayramda piknik uyarısı

0
Orman Genel Müdürü (OGM) Bekir Karacabey, kurban kesilmesiyle birlikte vatandaşların büyük bölümünün bayramın ilk gününden itibaren piknik yapmaya gideceğini belirterek, "Vatandaşlarımız ormanlık alanlarda piknik yaparken, ateşleri kendileri için belirlenen noktalarda yakmalı. Veya piknik ateşini suyla söndürüp bundan emin olduktan sonra oradan ayrılmalı" dedi.

Bahçeli’den ‘Muharrem İnce’ açıklaması

0
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP'yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye'nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor" dedi.

Altınköy’de hasat yapıldı

0
Altınköy’de hasat bereketi... Geleneksel köy hayatının yaşandığı ve ziyaretçilere tüm ayrıntılarıyla yaşatıldığı Altınköy Açık Hava Müzesi’nde hasat bereketi yaşandı. Hasadı yapılan Altınköy buğdayı, ekmek olma yolculuğuna başladı.