Ana Sayfa Etiketler Karantina

Etiket: Karantina

DMD kas hastası Harun’un edebiyat aşkı

0
Mersin'in Gülnar ilçesinde, Duchenne Musküler Distrofi (DMD) kas hastalığı nedeniyle 11 yıldır yatağa ve solunum cihazına bağlı yaşayan Harun Tınas (28), edebiyat aşkıyla hayata tutunuyor. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan Tınas, 105 şiirinin bulunduğu 'Sessiz Çığlığım' isimli bir şiir kitabı ve 244 sayfadan oluşan hayatını anlattığı, ’Ben De Varım' isimli kitap çıkardı.

Üzüleyim mi, sevineyim mi?..

0
Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı ve her biri birbirinden tutarsız kararlar nedeniyle, neredeyse her hafta bu konuda yazmaktan gerçekten sıkıldım.

Büyükşehir hijyen önlemlerini artırdı

0
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te COVID-19 vaka sayısındaki artış sonrası yayımladığı genelgeyle hijyen tedbirlerinin artırılmasını istedi. Tüm birimler ek önlemler alırken, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı toplu taşıma araçlarında dezenfeksiyon çalışmalarını yoğunlaştırdı.

BDDK banka ve katılım bankalarının “AR değeri”ni 5’er puan düşürdü

0
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), pandemi sürecinde "bankalar için 100" ve "katılım bankaları için 80" olarak belirlediği "aktif rasyosu (AR) değerini" 5'er puan indirerek, sırasıyla "95 ve 75" olarak yeniden belirledi.