Ana Sayfa Etiketler Güneş Enerjisi

Etiket: Güneş Enerjisi

Ankara Şehir Hastanesi’nde, 7 bin 425 Covidli hasta sağlığına kavuştu

0
Ankara Şehir Hastanesi, koronavirüsle mücadelede Türkiye'nin ana merkezlerinden biri oldu. Hastanede 4 aylık süreçte 7 bin 425 koronavirüs hastası tedavi edilip, evine gönderilirken, 99 hasta yaşamını yitirdi. Koordinatör Başhekim Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, "Genel olarak dünya ortalamasının altında diyebileceğimiz bir vefat oranımız var" dedi.

Kırım Hanı Şahin Giray’ın Bağımsızlık Macerası

2
1768’de başlayan Osmanlı-Rus Savaşı 6 yıl devam etmiş, III. Mustafa’nın biriktirdiği paralarla toplanan derme-çatma ordu tam bir hezimete uğramıştı. 1774 Küçük Kaynarca Antlaşması, Kırım’ın elden çıkışına kapı hazırlamıştı. Küçük Kaynarca Antlaşması’nın ihtilafa sebeb olan 3 maddesi 1779 yılında İstanbul’da Aynalıkavak Sarayı’nda yapılan bir tenkihname ile açık hale konulmuştu. Buna göre Kırım Hanı olarak atanan kişiye Müslümanların halifesi olan Osmanlı Padişahı tarafından “menşur” gönderilecek ve atama onanmış olacaktı. Bu anlaşmaya göre Rusya 3 ay içerisinde Kırım’dan askerini çekecekti.

Ankara’da, toplantı ve gösteri yürüyüşlerine 15 gün kısıtlama

0
Ankara Valiliği, kentte koronavirüs salgınının yayılma hızının engellenmesi amacıyla toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle kısıtlandırıldığını duyurdu.

81 ilde ‘koronavirüs tedbirleri denetimi’ yapılacak

0
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 'Covid- 19 Tedbirleri Denetimi' genelgesi göndererek, yarın toplu ulaşım araçları, park, bahçe, meydan, cadde ve sokaklarda denetim yapılmasını istedi.