Ana Sayfa Etiketler Göksenin Köksal

Etiket: Göksenin Köksal

İstanbul Yarı Maratonu heyecanı 20 Eylül’de yaşanacak

0
Dünya Atletizm Federasyonu (WA) tarafından Altın Kategori'ye yükseltilerek dünyadaki en iyi 8 Yarı Maraton listesine giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 20 Eylül Pazar günü Tarihi Yarımada'da koşulacak

Son süpürgeciler

0
Edirne'nin en eski el sanatlarından, yıllar boyunca kentte birçok aileye geçim kaynağı olan süpürgecilik mesleği, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bitme noktasına geldi. Bir dönem yaklaşık 300 üreticinin bulunduğu Edirne Süpürge Borsası'nda bugün sadece 10 süpürgeci kaldı.

“İç organlar yarım saat içinde çıkarılmazsa hastalıklar ete yayılabilir”

0
Kurban Bayramı'nda ibadetini yerine getirmek isteyen milyonlarca vatandaş büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapacak. Kurban için kesilecek hayvanların sağlıklı olması kadar kesilen yerin temizliği, kesim yöntemi ve kesim sonrası yapılacaklar da önemli. Konuyla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalara değinen Prof. Dr. Gürhan Çiftçioğlu, kesilen hayvanların iç organlarının hemen çıkarılması gerektiği ve bu hayvanlardan insanlara hastalık bulaşmaması için organların çevreye atılmaması gerektiğini vurguladı.

Van’da bir mahallede akrep istilası

0
Van'ın Erciş ilçesine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Çimen Mahallesi'ni akrepler sardı. Anne ve çocuğunu sokan akrepler nedeniyle de 4 kişilik Beder ailesi, evlerini terk etmek zorunda kaldı.