• Haberler

Etiket:Enflasyon

IMF İLE BİR GARİP İLİŞKİ

30 temmuz 2019 tarihinde yazdığım ‘’ Dolarizasyon, enflasyon ve faiz ‘’ başlıklı makalede, Dolarizasyon, halkın değer biriktirme aracı olarak yabancı parayı (döviz) tercih etme eğilimidir, olarak tarif etmiştik.

En yalın anlatımıyla faiz enflasyon ilişkisi

Sosyal medyada bir dostum Muhammed Fidan enflasyon ve faizin etkisini çok basitçe herkesin anlayabileceği sade bir örnekle tanımlamış yazıma onu aktararak başlamak istiyorum:

İnsan hayatı enflasyon hesabına katılsaydı…

Türkiye’de insan hayatı öyle ucuz ki, şayet hesaplamada dikkate alınsaydı, enflasyonumuz bırakınız yüzde 30’a yaklaşmayı kesinlikle eksi olurdu. Bu...

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Okunmalı