Ana Sayfa Etiketler Ekonomi yorumcu

Etiket: Ekonomi yorumcu

Dertlere deva ‘karadut’ hasadı başladı

0
Bitlis’in Ahlat ilçesindeki bahçelerden toplanan karadutlar organik üretimden geçerek, reçel, marmelat, pekmez ve pestile dönüştürülüyor. Faydaları saymakla bitmeyen karaduttan elde edilen ürünler, Türkiye’nin değişik illerine gönderiliyor.

Süper Lig ekiplerinin 2020-21 sezonundaki harcama limitleri belli oldu

0
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig kulüplerinin gelecek sezon için harcama limitlerini açıkladı.

Bakan Varank: Isıl pillere ilişkin yurt dışına bağımlılığımız tamamen ortadan kalktı

0
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özellikle füzelerde ana güç kaynağı, havacılık sanayisinde de acil durum yedek güç kaynağı olarak kullanılan ısıl pillerin milli imkanlarla üretilmesi sayesinde 91 milyon doların Türkiye'de kaldığını açıkladı. Bakan Varank, "Isıl pillere ilişkin yurt dışına bağımlılığımız tamamen ortadan kalktı. Almanya'dan sonra bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinden daha ön sipariş aldık. Önemli bir sözleşmeyi imza aşamasındayız" dedi.

Bilim Kurulu üyesi Turan: Virüsün hastalar üzerinde ilk çıktığı zamanki etki...

0
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Sema Turan, virüsün hastalar üzerinde ilk çıktığı zamanki etkisiyle şu anki etkisinin değişmediğini belirterek, "Hastalığın şiddeti azalmadı. Solunum açlığı çeken hastalarla yoğun bakımda mücadele eden bizler olayın ne kadar dramatik ve kötü olabileceğini görüyoruz" dedi.