Ana Sayfa Etiketler Diyabet

Etiket: Diyabet

Afiyet ver kampanyası rekora koşuyor

0
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “Afiyet Ver” kampanyasına destek çığ gibi büyüyor. Hayırseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kampanyanın 12. gününde sağlanan destek 8 milyon TL’yi aştı. Sosyal medya hesapları üzerinden hayırseverlere teşekkür eden Başkan Yavaş'ın başlattığı iyilik hareketi tüm Türkiye’ye dalga dalga yayılıyor.

Bakan Albayrak: Yılın ikinci yarısına ilişkin pozitif beklentilerimiz güçleniyor

0
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Satın Alma Yöneticileri Endeksi'nin Temmuz ayında 56,9 seviyesinde gerçekleştiğini, böylece yılın ikinci yarısına ilişkin pozitif beklentilerin güçlendiğini açıkladı.

Bilmek ve inanmak

0
Genel olarak iktidar ve özellikle de ekonomi yönetimi belki de refleks olarak her söze başlarken inanmak fiilini çok fazla kullanıyor. Hep “inanıyorum ki enflasyon düşecek”, “inanıyorum ki ekonomimiz büyüyecek” ve “inanıyorum ki işsizlik azalacak” gibi söylemler yada vaadler duyuyoruz lakin görüyoruz ki TÜİK'in mucizevi performansına rağmen; ne enflasyon düşüyor, ne Türkiye büyüyor ve ne de işsizlik azalıyor.

Gönüllü okuyucular, görme engellinin gözü

0
Antalya'da Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nin 30 gönüllü okuyucusu, 600 görme engelli için her gün kitap seslendiriyor. 400 sayfalık bir kitabın seslendirilmesi 3 ay sürerken, stüdyoda alınan kayıtlar dijital ortamda tüm görme engellilerin erişimine açılıyor.