Ana Sayfa Etiketler Cennete pide yollar mısın

Etiket: cennete pide yollar mısın

Antik Çağ’dan mermer ve traverten ocakları gün yüzüne çıkarılıyor

0
Konya'da, Selçuk Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü ekibi, Bozdağ Milli Parkı'nda Antik Çağ'dan kalma mermer ve traverten ocaklarını gün yüzüne çıkardı. Ocaklardan karot örnekleri alındığını söyleyen Bölüm Başkanı Dr. İlker Işık, "Ocaklardan aldığımız örneklerle, arkeolojik eserleri karşılaştıracağız. Bu sayede gelecek kuşaklara ecdadımızın eserlerini aktarmak babında sağlam restorasyon çalışması yapabilmek için orijinal malzemeyi tespit etmek hedefiyle bu çalışmayı yürütüyoruz" dedi.

Yenimahalle’de dart turnuvası başlıyor

0
Yenimahalle Belediyesi, Türkiye’de Covid-19 alarmı verildiği günden bu yana halk sağlığı için gecesini gündüzüne katarak, canla başla çalışan personellerine motivasyon amacıyla Dart Turnuvası düzenliyor. İlk ayağı personeller arasında yapılacak olan turnuvanın, pandeminin seyrine göre ilerleyen tarihlerde ilçe genelinde de yapılması planlanıyor.

Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Can kaybı 738 bin 965’e yükseldi

0
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 738 bin 965’e, virüs tespit edilen kişi sayısı 20 milyon 258 bin 222’ye yükseldi. Dünya genelinde hastalığı yenerek iyileşenlerin sayısı ise 13 milyon 122 bin 605’e ulaştı.

Başkan Yavaş’tan spora ve sporcuya destek

0
Ankara Büyükşehir Belediyesi, MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün Tandoğan Tesisleri'ne modern bir saha inşa etti. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ocak ayındaki toplantısında görüşülen Başkanlık yazısının oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından Tandoğan Tesisleri'nde kullanılamaz durumda bulunan futbol sahası, FIFA standartlarına uygun olarak yenilendi.