Ana Sayfa Etiketler Atatürk anısına pedal

Etiket: Atatürk anısına pedal

Bilmek ve inanmak

0
Genel olarak iktidar ve özellikle de ekonomi yönetimi belki de refleks olarak her söze başlarken inanmak fiilini çok fazla kullanıyor. Hep “inanıyorum ki enflasyon düşecek”, “inanıyorum ki ekonomimiz büyüyecek” ve “inanıyorum ki işsizlik azalacak” gibi söylemler yada vaadler duyuyoruz lakin görüyoruz ki TÜİK'in mucizevi performansına rağmen; ne enflasyon düşüyor, ne Türkiye büyüyor ve ne de işsizlik azalıyor.

Bakan Selçuk: Veri tabanında kayıtlı engelli sayısı 2 milyon 530 bin...

0
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2020 yılı Temmuz ayı verilerine göre; Ulusal Engelli Veri Tabanında kayıtlı ve hayatta olan engelli sayısı 2 milyon 530 bin 376'dır" dedi.

Sıkıldıkça çıkmayan candan yazmak üzerine…

0
Onca dert arasında kendine sıkılmayı dert edene bir şey olmaz anlamına olsa gerek,hikmetinden sual etmediğim babaanneme ne zaman "canım sıkılıyor desem" sıkılan can çıkmaz gıcık nasihatini verirdi. Bu kıyağımı unutmayın …

Zavallı Beyrut

0
Bir zamanlar doğunun Paris'i diye bilinen zenginlik ve ihtişamı ile göz kamaştıran Lübnan'ın başkenti Beyrut bugün açlık ve sefaletin kol gezdiği, terör örgütlerinin yuvasına dönüşmüş kaotik bir kent halindedir.