Ana Sayfa Etiketler Alper Taşdelen

Etiket: Alper Taşdelen

Hibe desteğiyle kurduğu cevizlikte hasada hazırlanıyor

0
TOKAT'ın Erbaa ilçesinde serbest orman mühendisi olarak çalışan Emre Ulusoy (30), 2017 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yüzde 25 hibe desteğiyle 27 dönümlük arazilerine ceviz fidanı dikti. Seneye ceviz hasadı yapmaya hazırlanan Ulusoy, "4-5 yıl biz onlara bakacağız, sonra ekonomik olarak 115 yıl onlar bize bakacak" dedi.

Keçiören’de otopark yapımında sona doğru

0
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kalaba Kent Meydanımıza inşa ettiğimiz otoparkımız, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşırken, otoparkın üstünde bulunan süs havuzu, ses ve ışık gösterileri hemşehrilerimize eşsiz bir görsel şölen sunacak. Ankara’da, uzun zaman sonra belediye imkânlarıyla yapılan bir eser olma özelliği de taşıyan kapalı otoparkımızın mülkiyeti ve işletmesi de belediyemize ait olacak.” dedi.

‘Rusya’dan koronavirüs aşısının bütün aşamalarını yayımlamasını talep ediyoruz’

0
Gazi Üniversitesi Halk Sağlığı Uzmanı ve Ankara İl Pandemi Kurulu üyesi Prof. Dr. Nur Aksakal, Rusya'nın geliştirdiğini açıkladığı koronavirüs aşısına ilişkin bilimsel çalışmalara ulaşamadıklarını belirtti.

Diyarbakır’da oturak kültürü sürdürülüyor

0
Diyarbakır'da geçmişi yüzyıllara dayanan ve yöre halk tarafından 'kürsü' olarak adlandırılan iplere bağlı oturak kültüründen vazgeçilmiyor.