Ana Sayfa Güncel Haberler Esenyurt belediye başkanı tepki gösterdi; gerginlik çıktı

Esenyurt belediye başkanı tepki gösterdi; gerginlik çıktı

-

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, cuma namazını kılmak için camiye geldiği sırada seyyar satıcı olduğu belirtilen bir kişi tepki gösterdi. Bu sırada gerginlik çıktı. Polis, elinde taş olduğu belirtilen kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan Nedip D.’nin (44)  üzerinden bıçak çıktığı öğrenildi.

Serhan Tirit Merkez Camii’nde kıldığı Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, “Şimdi arkadaşlarımız söyledi. Olabilir şeyler. Bir sıkıntı yok. Veren Allah, alan Allah, rabbimiz saklasın. Hiç bir sıkıntımız yok. O kardeşimizi de seviyoruz” dedi. “O kardeşimize ücretsiz tahta tahsis ettik” diyen Alatepe, “Yardım edeceğimizi söyledik. Ama illa da meydanda gayrı meşru satış yapacağım. Bunların muhtemelen madde satanlarla da bağlantısı var. Esenyurt’ta seyyar satış bitti. Biz vergi veren esnafı seviyoruz. Onların vergilerinin kutsallığına inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de vergisiyle dönen bir devlet. Bu anlamda da vergiyi vermeden gelip tahta açmasını istemiyoruz. Elini neyle yıkadığı, nasıl yıkadığı, hijyeni nasıl sağladığı bilmediğimiz gerekiyor. Halkımız bilinen bir yerde yesin. Meydan düzenlemesini bekliyoruz. Burada seyyar satış olmayacak. Biz bunlara Türkiye’de olmayan bir şey yaptık. Seyyar satıcılara kapalı pazarımızın birini ücretsiz tahsis ettik. Dedik ki; ‘burada esnaf olun’ İlla da biz burada seyyar yapacağız. O zaman altında bir şey anlıyorum. Demek ki seyyar da başka bir şey satıyorlar”  ifadelerini kullandı.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Obeziteye karşı haftada 5 gün 45 dakika tempolu yürüyüş

 DÜNYA Sağlık Örgütü tarafından 'Sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi' olarak tanımlanan obezite için bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yapılıyor. Ege Üniversitesi...