• Güncel
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler Erdoğan'dan bağımlılıkla mücadele genelgesi

Erdoğan’dan bağımlılıkla mücadele genelgesi

-

Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu’nun yeniden oluşturulmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uyuşturucu, alkol, tütün gibi madde bağımlılıkları ile kumar, teknoloji bağımlılığı gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadeleyle ilgili genelge kaleme aldı. Erdoğan, Resmi Gazete’de yayımlanan genelgesinde, Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın başkanlığında yeniden kurulduğunu bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, genelgede şu ifadelere yer verdi:

“Uyuşturucu, alkol,  tütün gibi madde bağımlılıkları ile kumar, teknoloji bağımlılığı gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadele çalışmalarının kararlılıkla sürdürülmesi, bakanlıklar ve kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonun sağlanması amacıyla Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu Cumhurbaşkanı Yardımcısının başkanlığında Adalet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Çevre ve Şehircilik, Gençlik ve Spor, Hazine ve Maliye, İçişleri, Milli Eğitim, Sağlık, Tarım ve Orman, Ticaret, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklar ile Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekilinin katılımıyla yeniden oluşturulmuştur. Cumhurbaşkanı Yardımcısının katılmadığı hallerde Yüksek Kurul’a Sağlık Bakanı başkanlık edecektir.

Yüksek Kurul’un oluşturacağı strateji ve eylem planları çerçevesinde görev icra etmek üzere Yüksek Kurul tarafından Sağlık Bakanının teklifi üzerine Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısının başkanlığında kurul ve vali başkanlığında il koordinasyon kurulları oluşturulabilecektir. Ayrıca Yüksek Kurul tarafından ihtiyaç halinde çalışma grupları oluşturulabilecektir. Yüksek kurul, kurul ve çalışma gruplarının sekretarya hizmetleri ile alınan kararların takibi Sağlık Bakanlığı’nca yürütülecektir.”

- Reklam -

Sağlık Bakanlığı’nca 6 aylık periyotlarla ilerleme raporları hazırlanarak Yüksek Kurul’un değerlendirmesine sunulacağını aktaran Erdoğan, “Yapılan değerlendirmeler, yürütülen faaliyetler ve elde edilen sonuçlar Yüksek Kurul Başkanınca yıllık faaliyet raporu olarak kamuoyu ile paylaşılacaktır. Kurullar tarafından bağımlılık ile mücadele alanında yürütülecek çalışmalarda ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylık ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca sağlanacak, alınan kararların uygulanmasında üstlenilen görev ve sorumluluklar özenle yerine getirilecektir. 2017/23 sayılı genelge yürürlükten kaldırılmıştır” ifadelerini kullandı.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İlginizi çekmeyebilir ‘özyazım’dır!

Benim gibi altmışlı yıllarda, Ali Püsküllüoğlu’nun “Öz Türkçe Sözlüğü”yle laf yarıştırmış, biri için “Selfie” özçekim ise “kendine yazım”da “özyazım” dır.

Anlaşmasız brexıt olur mu?

İngiltere’de yayınlanan Sunday Times gazetesi, İngiliz hükûmetinin hazırladığı anlaşmasız Brexit senaryosunu yayımladı.

Helal olsun size…

Geride bıraktığımız Kurban Bayramını geçmiş te olsa kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde nicelerine ulaşmanızı diliyorum.

Titanyum Dioksit… Tehlike!

Şimdi birçoğumuz başlığa bakıp, bu sözde nereden çıktı? Bu maddenin ne tehlikesi var, diyebilirsiniz.

Erdoğan’ı zor kararlar bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üzerinde baskılar hızla artmaya başladı.

Avcılar’da “Duvarsız ev”in kiracıları hak arayışında

Avcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesine karar verilen 4 katlı bina yıkılınca, bitişikteki binanın en üst katındaki iki dairenin duvarlarının olmadığı ortaya çıkmıştı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz