• Ekonomi
  • Haberler
Ana Sayfa Ekonomi Haberleri EPDK’dan akaryakıt istasyonları arasında mesafe kısıtlaması kararı

EPDK’dan akaryakıt istasyonları arasında mesafe kısıtlaması kararı

-

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kararına göre, şehirlerarası yolların üzerindeki akaryakıt ve LPG istasyonları arasında on kilometrelik, şehir içi yolların üzerindeki akaryakıt ve LPG istasyonları arasında bir kilometrelik mesafe aranacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun, Akaryakıt ve LPG istasyonları arasındaki asgari mesafe kısıtlaması uygulamalarına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Akaryakıt ve LPG istasyonları arasındaki asgari mesafe kısıtlaması uygulamalarında, istasyonun üzerinde bulunduğu yol ismi veya yol kodu değil, yön esası dikkate alınacak.

Karara göre, şehirlerarası yolların üzerindeki akaryakıt ve LPG istasyonları arasında on kilometrelik mesafe aranacak. Şehir içi yolların üzerindeki akaryakıt ve LPG istasyonları arasında ise bir kilometrelik mesafe aranacak. Şehir içi yollar ile şehirlerarası yolların kesiştiği kesimlerde yer alan istasyonlar arasında en az bir kilometrelik mesafe bulunacak. Şehir içi ve şehirlerarası yollar birbirlerinden ayrı değerlendirilecek.

- Reklam -

İstasyonlar arasındaki asgari mesafe ölçümlerinde iki yapı arasındaki mesafe dikkate alınacak ve akaryakıt istasyonları kendi aralarında, LPG istasyonları kendi aralarında değerlendirmeye tabi tutulacak.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz