Ana Sayfa Yerel Haberler Engelsiz Çankaya için el ele

Engelsiz Çankaya için el ele

-

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen “Engelsiz Çankaya İçin El Ele Konseri” Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti.


Çankaya Belediyesinin öncülüğünde Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) düzenlenen “Engelsiz Çankaya İçin El Ele Konseri” renkli görüntülere sahne oldu.

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik, Serebral Palsili Çocukların konseriyle başladı. 10. Yıl Marşı’ndan, Atatürk’ün sevdiği şarkılara kadar geniş bir repertuarla sahnede yer alan SERÇEV Korosu izleyenlere unutulmaz bir gün yaşattı. Konserin ardından ise eğlence aralıksız devam etti. “Engelsiz” çocuklar önce öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları Tango gösterisiyle dans hünerlerini gösterdi. Gösterinin ardından halk oyunları ekibi sahneye çıkarken, oynadıkları Harmandalı izleyicilerden dakikalarca alkış aldı. Etkinlik ZİCEV’li öğrencilerin minik tiyatro ounları ve pandomim gösterisiyle sona erdi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Google blog servisini kapatıyor

Google, blog yönetim aracı olarak bilinen Blog Compass isimli uygulamasını çok fazla ilgi görmediği gerekçesiyle kapatma kararı aldı.