Ana Sayfa Güncel Haberler Engelli kıza cinsel saldırı sanığı garsona 6 yıl 3 ay hapis

Engelli kıza cinsel saldırı sanığı garsona 6 yıl 3 ay hapis

-

Konya’da kafeye satın alan olarak gelen yüzde 50 zihinsel engelli A.H.’ye (19), iki defa cinsel saldırıda bulunmuş olduğu iddiasıyla suçlanan garson Yusuf A. (21), ‘basit cinsel saldırı’ suçundan 6 sene 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 6 Kasım 2017 tarihinde merkez Selçuklu ilçesi Parsana Mahallesi’ndeki bir kafede meydana geldi. Kafeye satın alan olarak gelen A.H., bir süre oturduktan sonra lavabovaya gitti. A.H.’nın peşinden giden garson Yusuf A., genç kıza “Aşağıyı görmek ister misin?” diye sordu. A.H.’nin ‘görmek isterim’ demesi üzerine ikili beraber aşağı kata indi. İddiaya göre Yusuf A., burada A.H.’ye elle tacizde bulundu. Ardından “Yaşananları hiç kimseye söyleme” diyerek A.H.’yi tehdit etti. 

İKİNCİ DEFA PEŞİNDEN LAVABOYA GİTTİ 

A.H., yemekten sonra ellerini yıkamak için yeniden lavaboya gitti. Peşinden giden Yusuf A.nın lavabonun kapısını kilitleyip, iddiaya göre, genç kızın giysilerini çıkartıp elle tacizde bulundu. Yusuf A., “Sen de bana karşılık verirsen, sana hamburger, kola veririm’ teklifinde bulundu. Tepki gösteren genç kız, Yusuf A.’yı itekleyerek kapıyı açıp çabucak uzaklaşarak durumu işyerindeki başka çalışanlara anlattı. 

KÜFÜRLERİ ÜSTÜNE ALINMIŞ’ 

Olay sonrası genç kız ve ailesinin şikayeti üzerine polis tarafından gözaltına alınan Yusuf A., ifadesinde, “A.H.’nin birkaç defa satın alan olarak kafeye geldiğini gördüm. Ben ona bir şey yapmadım. A.H. lavabodayken ben lavabonun önünü paspasla temizliyordum. Bu sırada kendi kendime küfür ediyordum. A.H. ettiğim bu küfürleri üzerine alınmış olabilir. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum” dedi. 

‘ABİ BANA FENA ŞEYLER YAPTI’ 

Olay esnasında kafede çalışan Z.C.’nin şahit olarak ifadesi alındı. Z.C., A.H.’yi görünce engelli olduğunu anladığını belirterek, ”A.H., aşikar bir süre masada oturduktan sonra lavaboya gitti. O sırada Yusuf A. da oradaydı. A.H. bir süre sonra lavabodan çıkarak, ‘Abi bana fena şeyler yaptı’ dedi. Bunun üzerine Yusuf A.’ya durumu sordum. Bana, ‘Ben bir şey yapmadım. Paspasla temizlerken kendi kendime küfür ediyordum. Kız kendi üzerine alınmış olabilir’ dedi.” diye konuştu. Emniyetteki sorgusunun sonrasında çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Yusuf A., ortalama 1 ay cezaevinde kaldıktan sonda tutuksuz yargılanmak suretiyle tahliye edilmişti. 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEYİP BERAATİNİ İSTEDİ 

Konya 15’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘basit cinsel saldırı’ suçundan tutuksuz yargılanan Yusuf A., suçlamaları kabul etmeyip beraatini istedi. Yusuf A. son sözünde, ”Beni almaya geldiklerinde olaydan hiç haberim yoktu. Beraatimi talep ediyorum” dedi. 

Genç kızın atası İ.H. ise, “Yusuf A.’nın cezalandırılmasını istiyorum. Bize uzlaşmak için geldiler, biz kabul etmedik. Şikayetinizi geri alın dediler, biz almadık” dedi. 

DURUMDAN FAYDALANARAK CİNSEL SALDIRIDA BULUNDU 

Mahkeme heyeti, sanık Yusuf A.’nın mağdur A.H.’nin zihinsel özürlü olduğunu bildiğini ya da fark ettiğini, genç kızın bu durumundan faydalanarak, kısa süre zarfında iki defa cinsel saldırıda bulunduğunu belirtti. Heyet, A.H.’nin olaydan sonra alınan hekim raporunda da bağır yerindeki morluklar, mağdur hakkında alınan sağlık kurulu raporu, sanık, mağdur ve şahit beyanları sebebiyle Yusuf A.’nın işlediği suçun durağan olduğuna kanaat getirdi. Heyet, ‘basit cinsel saldırı’ suçundan Yusuf A.’nın tutuklanmasına ve 6 sene 3 ay hapis cezasına karar verdi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Yapay zeka artık meme kanserini teşhis edebiliyor

Günümüzde sıkça duymaya başladığımız yapay zeka teknolojisi hayatın her alanında kendini gösteriyor.