YAŞAM Haklarını Destekleme Derneği, İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan bedensel engelli Nezihi Fidan (26) ile ablası Serap Fidan (40) için bir akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

YASAM HAKLARINI DESTEKLEME DERNEGI, IZMIR’IN BUCA ILCESINDE YASAYAN BEDENSEL ENGELLI NEZIHI FIDAN (26) ILE ABLASI SERAP FIDAN (40) ICIN BIR AKULU TEKERLEKLI SANDALYE HEDIYE ETTI. (FOTO: IZMIR DHA)

Buca’nın Yiğitler Mahallesi’nde ailesiyle birlikte kirada oturan bedensel engelli Nezihi Fidan (26) ile ablası Serap Fidan’ın (40) ortaklaşa kullandığı akülü tekerlekli sandalye, geçen yıl, şarj olması için bıraktıkları apartmanın bahçesinden çalınınca, iki kardeş artık dışarı çıkamayıp, eve mahkum oldu. Maddi imkânları olmadığı için yeni bir akülü tekerlekli sandalye alamadıklarını, bu nedenle de çocuklarının bir yıldır dışarı çıkaramadıklarını belirten baba Cihat Fidan, “Oturduğumuz evin mevkisinden dolayı çocuklarımızı dik yokuşlarda klasik tekerlekli sandalye ile çıkarıp gezdiremiyoruz. Her iki evladım da tekerlekli sandalyeleri çalındığı için maalesef eve mahkum oldu. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz” dedi. Baba Fidan’ın yardım çağrısına karşılık veren Yaşam Haklarını Destekleme Derneği (YSM-DER) akülü tekerlekli sandalyeyi temin etti. Engelli kardeşlere akülü tekerlekli sandalyelerini YSM-DER Başkanı Birgül Çakıcı ile dernek üyeleri Ayşenur Babat ve Ali Özdemir teslim etti.

Dernek Başkanı Birgül Çakıcı “İki kardeşin sevinci ve mutlulukları, bizim derneğimizin kuruluş amacıdır. Akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olanların ve yine bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerimizin derneğimizle iletişime geçmelerini istiyoruz. Derneğimiz doğadan eğitime burslardan kütüphanelere birçok alanda hizmet vermektedir” dedi.

Maddi imkânsızlıklardan dolayı, çalınan akülü tekerlekli sandalyenin yenisini alamadıklarını belirten işçi emeklisi baba Cihat Fidan, “Yaşam Haklarını Destekleme Derneği sesimi duydu ve akülü tekerlekli sandalye hediye ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onlar çocuklarımı sevindirdiler, bu mutluluğu hiçbir şeye değişmem” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.