Ana Sayfa Yaşam Haberleri Engelli kardeşlerin yüzünü güldürdüler

Engelli kardeşlerin yüzünü güldürdüler

-

YAŞAM Haklarını Destekleme Derneği, İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan bedensel engelli Nezihi Fidan (26) ile ablası Serap Fidan (40) için bir akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

YASAM HAKLARINI DESTEKLEME DERNEGI, IZMIR’IN BUCA ILCESINDE YASAYAN BEDENSEL ENGELLI NEZIHI FIDAN (26) ILE ABLASI SERAP FIDAN (40) ICIN BIR AKULU TEKERLEKLI SANDALYE HEDIYE ETTI. (FOTO: IZMIR DHA)

Buca’nın Yiğitler Mahallesi’nde ailesiyle birlikte kirada oturan bedensel engelli Nezihi Fidan (26) ile ablası Serap Fidan’ın (40) ortaklaşa kullandığı akülü tekerlekli sandalye, geçen yıl, şarj olması için bıraktıkları apartmanın bahçesinden çalınınca, iki kardeş artık dışarı çıkamayıp, eve mahkum oldu. Maddi imkânları olmadığı için yeni bir akülü tekerlekli sandalye alamadıklarını, bu nedenle de çocuklarının bir yıldır dışarı çıkaramadıklarını belirten baba Cihat Fidan, “Oturduğumuz evin mevkisinden dolayı çocuklarımızı dik yokuşlarda klasik tekerlekli sandalye ile çıkarıp gezdiremiyoruz. Her iki evladım da tekerlekli sandalyeleri çalındığı için maalesef eve mahkum oldu. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz” dedi. Baba Fidan’ın yardım çağrısına karşılık veren Yaşam Haklarını Destekleme Derneği (YSM-DER) akülü tekerlekli sandalyeyi temin etti. Engelli kardeşlere akülü tekerlekli sandalyelerini YSM-DER Başkanı Birgül Çakıcı ile dernek üyeleri Ayşenur Babat ve Ali Özdemir teslim etti.

Dernek Başkanı Birgül Çakıcı “İki kardeşin sevinci ve mutlulukları, bizim derneğimizin kuruluş amacıdır. Akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olanların ve yine bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerimizin derneğimizle iletişime geçmelerini istiyoruz. Derneğimiz doğadan eğitime burslardan kütüphanelere birçok alanda hizmet vermektedir” dedi.

Maddi imkânsızlıklardan dolayı, çalınan akülü tekerlekli sandalyenin yenisini alamadıklarını belirten işçi emeklisi baba Cihat Fidan, “Yaşam Haklarını Destekleme Derneği sesimi duydu ve akülü tekerlekli sandalye hediye ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onlar çocuklarımı sevindirdiler, bu mutluluğu hiçbir şeye değişmem” diye konuştu.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.