ENDhoven!

0
5375
- Reklam -

Daha ilk dakika da kaleden paslaşmaya başlayan ve PSV ön alan baskısını kıramayan,Muslera’nın ayağını topa sokmaya korkmasından 2.dakika da geriye düşen,Kerem ve Babel’in oyunda hiç olmadığı bir Galatasaray izledik.Aynı zamanda PSV’nin ön alan baskısını daha da arttırarak Madueke’nin yaratıcılığını kullanan bir PSV vardı.Zahavi gibi bir özel son vuruşcu için çok güzel pozisyon hazırladılar.

KAAN CAN KARMA

- Reklam -

Arda’yı 10 numarada oynatmayan,8 numarada top kapmasını bekleyen bir Galatasaray.İlk yarı için bir kere çizgiye inip Emre’nin ceza sahası içine girmesiyle gol bulan ve şansında yardımıyla olacak olandan daha iyi bir şekilde ilk yarıyı tamamlayan bir takım gördük.İkinci yarıya Fatih Terim’in oyuncu değişikliğiyle başlamaması herhalde oyundan memnun olduğunu gösteriyordu. Luyindama’nın hatalarını Alpaslan’a çıkarıp oyundan alması,Luyindama’yı oyunda tutması ve pasla çıkma sevdası yüzünden Muslera’yı Philips stadyumunda dalga konusu yapması ayrı bir konuydu.

Kerem Aktürkoğlu’na dayanması,maçın sonuna kadar çıkmaması,Yunus’un ve Feghouli’nin girdikten sonra az da olsa hareketlilik katması yanlış kadro seçiminin göstergesiydi.Atalay,Işık Kaan ve Yunus ilk 11 oynasa bundan daha farklı bir sonuç olmayabilirdi.(Genç oyuncu sevdası gibi düşünmeyin lütfen)Luyindama yerine Işık Kaan oynasa ne olurdu ? 5 yerine 7 mi yerdin ? Babel yerine Mostafa veya Ali Yavuz olsa hiç mi atamazdın? 90’da Falcao Emre Taşdemir oyuna giriyor, oyunu değiştirecek dakikada oyuncu değişikliği yapmamaya devam eden(son iki sezondur olduğu gibi)Fatih Terim.


Roger Schmidt basın toplantısında “son oynadıkları lig maçlarını izledim hazırlık maçlarını izleyemedim”diyor.Zaten Fatih Terim basın toplantısında“ilerde 6 lı baskı yapıyorlar”demesine rağmen hala defansta pasla çıkmaya çalışan bir Galatasaray vardı.Son 2 hazırlık maçını izlesen ne olur ? Son 20 lig maçını izlesen ne olur ? Veya son 20 avrupa kupası maçını izlesen ne olur ? Kafa yapısı değişmedikçe.250 bin , 500 bin euro fazla vermeyip Larsen vb. isimleri almamaya devam ederseniz 25 milyon eurodan olursunuz.Sekidika’dan sağ kanat beki yapmaya çalışıp belki satıp para kazanırsınız.

Çok haklısınız yine.(Karşı tarafta Madueke varken).Muslera‘nın yaptıklarını Fatih veya Okan yapsa bir daha kulüpten içeri girebilirler miydi acaba ? Vefa sadece bir semt adı değilse ve Muslera’yla sözleşme uzattıysan 6 ay kadro dışı kalıp hiç ses çıkartmayan Linnes ve sonrasında Donk ile de sözleşme yenileseydiniz Sekidika ve Luyindama kadar oynar mıydı ? Belki bunlara da kafa yormak lazım

- Reklam -