En çok atık pili topladı, ödülü kaptı

77

Karşıyaka Belediyesi tarafından başlatılan atık pil toplama kampanyasının Haziran ayı şampiyonu, 11 yaşındaki Elif Haser oldu. Minik Elif’i önce makamında, ardından da öğle yemeğinde ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çevreye duyarlı çocuklarımızla gurur duyuyoruz” dedi.
-İLK ŞAMPİYON-
Çevre ve insan sağlığı için büyük tehdit oluşturan atık pillerin doğaya karışmasını önlemek amacıyla kentin işlek noktalarına atık pil toplama makineleri yerleştiren Karşıyaka Belediyesi, çocukları teşvik etmek adına başlattığı ödül uygulaması kapsamında ilk şampiyonu belirledi. Belediye hizmet binası, İZBAN Karşıyaka İstasyonu ve Ege Park Mavişehir AVM’de bulunan makinelere Haziran ayı boyunca 275 pil atarak 2 bin 750 puan toplayan 11 yaşındaki Elif Haser, kampanyanın ilk kazananı oldu.
-KEYİFLİ ÖĞLE YEMEĞİ-
Kampanya kapsamında en çok atık pili toplayan ve en çok puanı kazanan çocuklarla öğle yemeğinde buluşma sözü veren Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, örnek bir performans sergileyerek Haziran ayı şampiyonu olan Elif Haser’i önce makamında konuk etti. Elif’i çevreye duyarlılığı için tebrik ederek teşekkür belgesi veren Başkan Akpınar, daha sonra Elif ve ailesi ile birlikte öğle yemeğine gitti.