Kategoriler: Güncel Haberler

Emekli yarbay ‘Efeler’ çetesinin eline düştü, bütün mal varlığını kaybetti

Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA, (DHA) – ANTALYA’da araç kiralamak isterken imzaladığı boş senet ile kendilerine ‘Efeler’ adını veren çetenin tuzağına düşen emekli Yarbay Mehmet Olcay Kımıllı (59), tüm mal varlığını gelen haciz ile kaybetti. Çete üyeleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan Kımıllı, eşinin boşanma davası açtığını, yaşadığı üzüntü nedeniyle iki gün önce safra kesesi ameliyatı olduğunu anlattı.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda 26 yıl mühendis subay olarak çalıştıktan sonra yarbay rütbesinde emekli olan Mehmet Olcay Kımıllı, Isparta’daki bir araç kiralama şirketinden araç kirlamaya karar verdi. 1 yıllık kiralama için 25 bin TL vermeyi teklif ettiği E.M. ile 21 Eylül günü, sözleşme yapmak için Antalya’daki bir iş yerinde buluştu. Sözleşme yapılırken E.M.’nin yanına M.E. ve R.E. adlı 2 kişi geldi. Kımıllı, 2 gün sonra M.E. ve R.E. tarafında telefonla aranıp,  aracı teslim alması için aynı yere çağrıldı. İkili, Kımıllı’ya çek ve senet tahsilatı işiyle uğraştıklarını, kendilerine verdiği senetlerin tahsilatını yapamadıklarını, bu nedenle bir senet daha ciro etmesini söyledi. Kımıllı, kabul etmeyince de şüpheliler, emekli yarbaya annesi ile çocuklarının fotoğrafları ve adreslerini göstererek, tehditler savurdu.
Kendilerini Isparta’nın ‘Efeler’ çetesi olarak tanıtan şüpheliler, iddiaya göre silah tehdidiyle Kımıllı’ya boş senet imzalattı. Şüphelilerden E.M., aldığı senetleri teminat senedi olarak başkasına verdiğini, bu kişilerin kendisini dolandırdığını, dolandırıcılar hakkında savcılığa şikâyet dilekçesi verdiğini anlatarak, aracı Kımıllı’ya teslim etmedi. Bunun üzerine Kımıllı, şüpheliler E.M., M.E., R.E. G.K., B.K. ve yaptığı araştırmalar sonucunda çetenin başı olduğunu öğrendiği, Isparta’da galericilik yapan A.Ö. hakkında savcılığa ‘dolandırıcılık’ suçundan şikayetçi oldu.
Ancak kısa süre sonra Mehmet Olcay Kımıllı, telefonuna gelen bir mesajla, hakkında Isparta 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açıldığını öğrendi. Şüphelilerin kendisine imzalattıkları boş senede 600 bin dolar yazıp, 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nden ihtiyadi haciz kararı aldırdığını öğrenen Kımıllı’nın Isparta 2. İcra Mahkemesi tarafından verilen karar doğrultusunda emekli maaşı ile OYAK birikimlerine ve babadan kalma 7 gayrimenkulüne haciz geldi.
Savcılık soruşturması devam ederken gelen haciz ile büyük şok yaşayan Kımıllı, CİMER’e şikâyette bulundu. Ardında da haciz işleminin durdurulması için dava açtı.
Yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu anlatan Kımıllı, eşinin kendisine boşanma davası açtığını, hayatının alt üst olduğunu söyledi. Kımıllı, “Mal varlığımın büyük bölümünü kaybettim. Psikolojim çok bozuk. İki gün önce bu yüzden safra kesesi ameliyatı oldum. Soruşturma devam ediyor” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Son Haberler

Uzmandan salgına karşı ‘koyu yeşil yapraklı sebze’ önerisi

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Ruşen Aksu, mevsim değişikliği birlikte artan koronavirüs ve grip salgınına karşı…

2 dakika önce

Tuz Gölü’nde gün batımı

Ankara, Konya ve Aksaray illeri sınırları içerisinde yer alan Türkiye'nin en büyük ikinci gölü olan…

6 dakika önce

Kameradan belirlenen camiden ve evden hırsızlık şüphelileri tutuklandı

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te, camiden avize, iş yerinden de televizyon çalanlar, güvenlik kameralarından kimlikleri belirlenerek yakalandı. Gözaltına alınan 2…

7 dakika önce

Van’da 33 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Orhan AŞAN/VAN, (DHA)- VAN'ın Gürpınar ilçesinde polisin bir otomobilde yaptığı aramada 28 kilo 772 gram eroin…

7 dakika önce

Evdeki uyuşturucuyu ‘Aşil’ buldu

Rüşan Anıl ATAR/ADANA, (DHA)- ADANA’da bir eve düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, narkotik köpeği ‘Aşil’ ile yapılan aramada,…

7 dakika önce

Maltepe’de toplu taşımaya koronavirüs denetimi

  Ali KEREM BENGİ/İSTANBUL DHA- KORONAVİRÜS denetimleri kapsamında toplu ulaşım araçları denetlendi. Sürücü ve yolcular…

8 dakika önce