EXPO 2016 Antalya’da konser verecek olan dünyaca ünlü şarkıcı Sir Elton John, Türkiye’deki darbe girişiminin demokrasi ve özgürlük ortamını bozmaya yönelik olduğunu vurgulayarak, konserini büyük bir zevkle gerçekleştireceğini belirtti.

EXPO 2016 Antalya Ajansı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, EXPO’ya mektup gönderen Sir Elton John, 9 Eylül’deki konserine çıkacağını aktardı.

Mektubunda Türkiye’deki darbe girişimi olaylarından üzüntü duyduğunu ifade eden John, yaşananların demokrasi ve özgürlük ortamını bozmak için yapıldığına işaret etti. John mektubunda, “Türkiye’yi önceki konserlerimden biliyorum, yapılanlar güzelliklerin üzerine gölge düşüremez. 9 Eylül’de Türkiye’deki EXPO 2016 Antalya konserimi büyük bir zevkle gerçekleştireceğim” ifadesini kullandı.

EXPO 2016 Antalya’nın “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” sloganıyla açıldığına dikkat çekilen açıklamada şunlar kaydedildi:

‘YAŞANANLAR BAŞ AĞRISI’

“EXPO 2016 Antalya’da müziğin evrensel dili birleştirici güç olmaya devam ediyor. 1970’lerden bu zamana kadar 250 milyondan fazla albümü satılan ve gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılar arasında gösterilen Elton John, Türkiye’nin 15 Temmuz tarihinde yaşadığı olaylara duyarsız kalmayarak bir mektup kaleme aldı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’na elektronik posta ile iletti. Türkiye’yi çok yakından tanıdığını belirten John, mektubunda yaşananları bir ‘baş ağrısı’ olarak nitelendirdi.”

FACEBOOK YORUMLARI