• Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Yaşam Haberleri Elektrik kesintileri mahalleliyi isyan ettirdi

Elektrik kesintileri mahalleliyi isyan ettirdi

-

Manisa’nın 20 bin nüfuslu Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir trafodaki arızadan dolayı bir aydır yaşanan elektrik kesintileri, mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Mahallenin muhtarlık binası önünde toplanarak, elektrik kesintileri’ni protesto eden mahalle sakinleri, yetkililere sorunun çözümü noktasında çağrıda bulundu.

Yunusemre İlçesi’nin 20 bin nüfuslu Barbaros Mahallesi içerisinde bulunan bir trafodaki arızadan dolayı bir aydır yaşanan elektrik kesintileri, vatandaşı çileden çıkardı. Gediz Elektrik Dağıtım Şirketi’ne sorunlarını bildirmelerine rağmen bir aydır çözüm bulamayan mahalle sakinleri sokağa indi. Ellerindeki el fenerleri ile muhtarlık binası önünde toplanarak, durumu protesto eden grup adına konuşan mahalle muhtarı Siyami Alak, elektrik şirketi yetkileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söylerken,

“Bu sıkıntımız bir aydır devam ediyor. Vatandaşımız bu soğukta mağdur. Gediz Elektrik Dağıtım Şirketi buna köklü bir çözüm bulması lazım.

 

Artık yeter. Ben bu konuda yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunacağım. 21. yüzyılda vatandaşı mağdur etmek olur mu? Biz gerçekten devletine ve milletine karşı gelmeyen, devlete sahip çıkan mahalle sakinleri olarak bu durumu yadırgıyoruz.

 

Elektrik dağıtım şirketini yetkililerini kınıyoruz. Kendilerini göreve davet ediyorum. Devlette iken bu tür sıkıntılarımız yoktu. Anında çözüm bulunuyordu. Vatandaş elektrik parasını ödemediği zaman ikinci gün kesmelerini iyi biliyorlar.

 

Her gün bir ay boyunca ben bunun sıkıntısını yaşıyorum. Mahalle muhtarı olarak bıktım. Elimde sihirli bir değnek olsa bulacağım bir çözüm yolu ama yok”

diye konuştu.

- Reklam -

Güncel Haberler

3 yıl akciğerine yapışan kemikle yaşadı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşayan Ayşe Ekinci'nin (59) soluk borusuna, çorba içerken kaçan kemik, akciğerine saplandı.

Kapadokya’da mağarada çamur banyosu

Türkiye'nin önemli turizm bölgesi Kapadokya'da çamur banyosu yapılan kayadan oyma mağaralara, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Emlak, otomotiv, beyaz eşya hepsi de alarm veriyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Tango iki kişiliktir

Geçtiğimiz Temmuz 2019’da Rusya dışişleri bakanı Lavrov, Moskova’da bir gazeteye verdiği röportajda, ABD’ye açık bir mesaj verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayakları yükseliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor

Okan Buruk: Fenerbahçe maçı kötü başlangıcı silmek için önemli bir hedef

Süper Lig’in 2’nci haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Okan Buruk, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu Haberler Kaçmaz

Basın kartı gönüllerde “sarı” Olmaya devam ediyor

Başbakanlık'a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü kapatıldı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı'na devredildi.

Hükümet ve Memurlar Zam Konusunda Anlaşamadı

Ankara'da memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle önce iş bıraktı daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan atma eylemi yaptı.

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz