Ana Sayfa Dış Haberler Elaine Chao kameralara dalınca imza törenini unuttu

Elaine Chao kameralara dalınca imza törenini unuttu

-

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulaştırma Bakanlığı’na atadığı Elaine Chao, Amerikan Senatosu’nda yapılan oylamada 6’ya karşı 93 oyla göreve geldi.

George W. Bush’un başkanlığı döneminde Çalışma Bakanlığı da Elaine Chao’nun eşi ve babası ile birlikte ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in katıldığı yemin töreninde ilginç anlar yaşandı.

Mike Pence, Ulaştırma Bakanlığı görevine atanan Çin asıllı Elaine Chao’yu basın önünde tanıttıktan sonra yemin etme ve imza atma törenine geçildi. Yemin töreninin ardından önce tokalaşma kargaşası yaşandı. Ardından ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, yeni Ulaştırma Bakanı Chao’yu görev devralma belgesini imzalamasını istedi. Bu sırada, fotoğraf ve video çeken kameralara odaklanan Elaine Chao, kameralar karşısında uzunca bir süre poz verdi.

Başkan Yardımcısı Mike Pence’in hem beden diliyle hem de sözlü olarak imza törenindeki ilginç anlar kameralara da yansıdı. Uzunca bir süre kameralara poz veren Chao, Pence’in “Şimdi onay için benim imza atmam gerek” dedi. Ulaştırma Bakanı teşekkür ederken, törene katılanların gülüştükleri de görüntülere yansıdı.

Elaine Chao kimdir?

Elaine Lan Chao Çinli Amerikalı bir siyasetçidir ve 18. ve bugünkü ABD Sekreteri. O Cumhuriyetçi Parti üyesidir.

Tayvan’ın Taipei kentinde (ROC) doğan Chao, ilk Asya Amerikalı kadın ve ABD tarihinin ilk Tayvanlı Amerikalı’ydı ve bir Başkan Kabinesine atandı. 2001-2009 yılları arasında Başkan George W. Bush başkanlığında 24’üncü ABD Çalışma Sekreteri ve Başkan George H. W. Bush başkanlığında Barış Gücü Kolordusu Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı olarak dört yıl geçirdi ve Shueisha’nın yönetim kurulunda görev yaptı.

29 Kasım 2016’da, gelen Başkan Donald Trump, Chao’yu Ulaştırma Sekreteri olarak göreve aday gösterdi. 31 Ocak 2017’de Senato tarafından 93-6 oyla onaylandı.

Chao, 3 Ocak 2015’ten bu yana Senato çoğunluk lideri olan Kentucky Senatör Mitch McConnell’le evlidir.

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.