(Ek bilgilerle) Maltepe’de silahlı kavga; 2 ölü, 2 yaralı

0
12
- Reklam -

Mustafa ESEN / İSTANBUL (DHA)  MALTEPE’de arazi anlaşmazlığı yüzünden çıktığı iddia edilen silahlı kavgada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Olay saat 16.30 sıralarında Başıbüyük Mahallesi’nde meydana geldi. Mevlüt Mesut Bilgin’e ait araziye gelen 3 kişi, iddiaya göre arazi anlaşmazlığı yüzünden Mevlüt Mesut Bilgin ile tartışmaya başladı. Tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada arazinin sahibi olduğu belirtilen Mevlüt Mesut Bilgin ile buraya gelen Metin Gökhan Ocakçı, Uğur K. ve Batuhan Ş. silahlardan çıkan kurşunla yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekibi ve polis sevk edildi. Mevlüt Mesut Bilgin ile Metin Gökhan Ocakçı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’ne,  Uğur K. ve Batuhan Ş. ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Mevlüt Mesut Bilgin ile Metin Gökhan Ocakçı yapılan müdahalelere rağmen hayatlarını kaybetti. Göğsünden 2 kurşun yarası alan Uğur K.’nın durumunun ciddi olduğu, iki bacağından vurulan Batuhan Ş.’nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Polis, olay yerinde inceleme yaptı. Kavganın çıktığı yerde çok sayıda boş kovan ile birlikte silah bulundu. Polis, silaha incelemek üzere el koydu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
Öte yandan Uğur K.’nın 18, Mevlüt Mesut Bilgin’in 17, Metin Gökhan Ocakçı’nın 13 suç kaydı olduğu öğrenildi. Hayati tehlikesi devam eden Uğur K.’nın Sedat Peker ile bağlantılı olduğu iddia edildi.
FOTOĞRAF
 

- Reklam -