Ek bilgi ve fotoğraflarla/// Avcılar’da selfie meraklısı iki şüpheliden biri yakalandı

0
2

İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)- AVCILAR”da girdikleri telefon mağasında işyeri sahibini oyalayarak üç cep telefonu çalan ve biri deneme bahanesi ile eline aldığı telefon ile selfie yapan iki şüpheliden biri yakalandı, kimliği tespit edilen şüphelinin de yakalanabilmesi için çalışma başlatıldı.
Merkez Mahallesi’ndeki telefon satış mağazasına gelen ve işyeri sahibi ile konuşan ve dikkatini dağıtan iki  şüpheliden biri tezgaha elini uzatarak 3 telefon çalarken, arkadaşı bir ara eline aldığı cihaz ile kendi fotoğrafını çekip sildi. Şüphelilerin ayrılmasından sonra incelenen 5 güvenlik kamerasında selfie çeken şüphelinin cep telefonundaki son silinenler klasöründeki sildiği fotoğrafını yok edemediği anlaşıldı. Yüzünde maske olmasına rağmen bilmeden en net fotoğrafını bırakan iki şüpheliyi yakalayabilmek için harekete geçen Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yüksek çözünürlüklü selfie fotoğrafının da yardımı ile bu kişileri araştırdı. İki şüpheliin hırsızlık yapılan caddedeki bir işyerine gittikleri belirlendi. Bunun üzerine bu işyerine giden ekiplere kapıyı açan Türk vatandaşı Şevki Y., selfi çektiren kişinin içeride olmadığını ancak, hırsızlığı yapan kişinin burada bulunduğunu söyledi. Polis, kimlik ve pasaportunu ibraz  edemeyen Türkmenistan uyruklu Rahmankul B.’yi gözaltına aldı. Bu kişi selfie çeken arkadaşının yine Türkmenistan uyruklu Oraz M. olduğunu, nereye gittiğini bilmediğini öne sürdü. Çalınan üç elefondan birisinin satıldığı, diğer ikisinin ise buradaki işyerinde olduğunu belirterek bunları teslim etti. Gözaltındaki şüpheli ve onu yanında bulunduran kişinin sorgusu sürerken, aranan selfie çektiren diğer suç arkadaşının da yakalanabilmesi için çalışmaların devam ettiği belirtildi.
İşyeri sahibi Yusuf Şakar, bu kişilerin Türkmenistan vatandaşı olduklarını ilk andan itibaren anladıklarını, polisin şüphelileri kısa sürede yakalamasına çok sevindiklerini söyledi.
POLİS İLE BİRLİKTE HAREKET ETTİK
İşyeri sahibi Yusuf Şakar, şüphelilerin yakalanmasına çok sevindiklerini söyledi. Şakar, şüphelilerin görüntülerinin medyada yayınlanmasının  ardından birkaç mağdurdan daha telefonlar aldıklarını belirterek, şöyle dedi:
“Arayanlardan birisi gaspa uğramıştı. Birisini eşinin yanında gasp etmişler. Suçluları; polis ile haberleşerek ve bilgi alışverişi yaparak bulduk. Çaldıkları telefonlarımdan birini satmışlardı. Selfie çeken kişi kaçmış. Ancak, her şeyi belli aranıyor. Telefonları çalan ikinci kişi ile bunlara ev temin eden kişi ile yakalandıl  Şüpheliler;Türkmenistan vatandaşı. Uyuşturucu gibi kullandıkları hareketlerinden belli. Telefonların bulunmasını beklemiyordum. Başka insanlara zarar vermeden yakalanmalarını istiyordum. Firar eden de belli. Bu telefonların 5 bin TL gibi değeri var. Diğeri çalınmış parası yenilmiş. Bunların yakalanarak başkalarına zarar vermesini önleyebildiğimiz için çok memnunum.”
Yakalanan Türkmenistan vatandaşı şüpheli bu sabah adliyeye sevk edildi.

(FOTOĞRAF)

- Reklam -

- Reklam -