EGO otobüsleri, bayramda ücretsiz

0
531

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentlilerin  Kurban Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri alarak, hazırlıklarını tamamladı.
Kurban Bayramı boyunca EGO otobüsleri geçmiş yıllarda olduğu gibi yine ücretsiz hizmet vererek, Başkentlilere çifte bayram yaşatacak.
Arife gününden itibaren yoğunluk yaşanması beklenen mezarlıklar, AŞTİ ve ana arterler ile alışveriş mekanlarında zabıta kontrol ve denetimleri artırılacak, ASKİ Kanal Arıza ekipleri, 24 saat görev yapacak.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ise Karşıyaka, Sincan, Gölbaşı, Cebeci, Ortaköy ve Bağlum mezarlıklarında her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da mezarlıkları ziyaret edeceklere yardımcı olmak üzere görevlilerin aktif olarak görev yapacağını dile getirdiler.Ankaralılar her yıl olduğu gibi, Kurban Bayramı süresince 24 Eylül Perşembe, 25 Eylül Cuma, 26 Eylül Cumartesi ve 27 Eylül Pazar günleri belediye otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. İlk kez Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı bayramda ücretsiz otobüs uygulaması yıllar içinde bir geleneğe dönüşürken, bu bayramda da sürecek. Ankaralılar “EGO Cepte” ile de otobüslerin durağa hangi saatte, hangi dakikada geleceğini, internet ortamından, cep telefonlarından ya da ALO 153’ü arayarak öğrenebilecekler.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz