Yaklaşık 18 milyon öğrenci karnelerini alıp, yarıyıl tatiline başlarken Ata Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür’ü İnciser Akpınar da ailelere ve öğrencilere yarıyıl tatilinin nasıl verimli geçirmeleri gerektiği  konusunda tavsiyelerde bulundu. Akpınar, “Şehri tanımak için programlı geziler yapılabilir, müze ziyaretlerinde bulunulabilir, sinema-tiyatro gibi etkinliklere katılabilirsiniz. Böylelikle anne, babalar ve çocuklar birlikte kaliteli vakit geçirmiş olurlar” dedi.

“KARNESİ KÖTÜ GELEN ÖĞRENCİ NE YAPMALI? AİLE NASIL DAVRANMALI?”

İnciser Akpınar, “Her öğrenci birbirinden farklı özelliklere ve yeteneklere sahiptir. Ailelere söyleyeceğimiz en önemli nokta; çocuklarını kimseyle kıyaslamamaları, her bireyin farklı özelliklere sahip olduğunu göz ardı etmemeleridir.  Zayıf olduğu derslerdeki eksikliklerinin nedenlerini anlayıp, bunları gidermeye çalışmalıdırlar” ifadelerini kullandı.

 “YARIYIL TATİLİNDE ÖĞRENMEYE ARA MI VERİLMELİ?”

Tatilin öğrenciler için dinlenme, eğlenme, televizyon ve bilgisayar başında zaman geçirme süreci olarak düşünülmemesi gerektiğine dikkat çeken Akpınar,  “Öncelikle geçmiş dönemin değerlendirilmesi mutlaka yapılmalıdır. Bu süreci kişilik gelişimi, bilgi beceri ve hobi edinme için de iyi bir fırsat olarak görmek, değerlendirmek gerekir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz