EGEM Platformu’nu oluşturan Ege illeri dernek başkanları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki Makamında ziyaret etti.

Ankara’daki Ege İlleri Vakıf ve derneklerinin bir araya gelerek 2005 yılında oluşturduğu EGEM Platformu dernek başkanları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, 8-11 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara AKM’de düzenlenecek 11. Ege İlleri Tanıtım Günleri’ne davet etti.

EGEM Platformu dönem başkanı olan İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu ziyaret hakkında yaptığı açıklamada, “Sayın Kılıçdaroğlu aynı zamanda İlimiz ve Bölgemiz milletvekili olarak fuarımıza davetimizden memnuniyet duyduğunu belirtti. Bu dönem İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği’nin dönem başkanı olması nedeniyle de fuarımız açılışına katılmasının bizleri onurlandıracağını ayrıca ilettik. Kendisi de memnuniyetle katılacağını belirtti.

Bunun yanında bölgemize dair önem atfettiğimiz projelerimiz hakkında da kendisini bilgilendirdik. Ankara’da Ege Bölgesinin kültürünü yaşatmanın ve Egeli olmanın ayrıcalığını hissetmenin önemi konusunda hemfikir kaldık ve kendisinden bundan sonraki etkinliklerimiz ve projelerimizde destek sözü aldık” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM makamında gerçekleşen ziyarete Egem Platformu Dönem Başkanı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu, Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Apaydın, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Başkanı Nuri Uygun, Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gezinti ve Uşaklılar Derneği Başkanı Nuray Salıcı katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz