• Haberler
Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Ege yöresinin lezzetleri gastronomi turu ile tanıtıldı

Ege yöresinin lezzetleri gastronomi turu ile tanıtıldı

-

Uluslararası eğitimleriyle şef ve pastacı yetiştiren bir gastronomi okulu olan USLA ile kendine özgü butik turlarıyla Türk turizmine yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Sacred7 Travel’in birlikte düzenlediği gastronomi turu Urla’da gerçekleşti.

İzmir’li sanatçılar Berna Laçin, Pınar Aylin ve Ege, Psikiyatrist Cem Mumcu, Alaçatı Turizmciler Derneği Başkanı Korkut Denizeri, İletişim danışmanı Salim Kadıbeşegil, Özlem Gusar, Dilek Yetkiner, Levon Bağış’ın da katıldığı ve 2 gün süren turda Ege yöresinin lezzetleri tarif edildi ve tatlarına bakıldı.

GASTRONOMİ TURLARI FİKRİ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

TURSAB onaylı butik bir acente ve bir gastronomi okulunun düzenlediği turda; göç mutfağı ve suyun 2 yanının gerek coğrafi gerekse de yöresel değerleri tanıtılırken Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi’nin (USLA) CEO’su Emel Arslan Güryıldız, “Yerel ürünlerin gastronomiye katkısını kendi doğasında gösterme isteğimiz, Gastronomi Turları fikrini ortaya çıkardı. Türkiye ile de sınırlı kalmayacak. Bir dünya kahve mottosuyla Kolombiya’ya, çay tutkusu peşinden Sri Lanka’ya giderken bunun Rize iz düşümünü de yaşatmayı hedefliyoruz. Hayatına bir tutam gezi, bir tutam lezzet katmak isteyenler için unutulmaz bir deneyim vaad ediyoruz” dedi.

GASTRONOMİ TURİZMİ

Güryıldız, “Misafirlerimiz için, uluslararası eğitimleriyle şef ve pastacı yetiştiren, aynı zamanda tarlanın ve toprağın kıymetini bilerek bunu eğitimlerine taşıyan bir gastronomi okuluyla Türkiye’yi ve dünyayı gezmelerinin en büyük faydası daha önce deneyimlenmemiş tatlara ulaşacak olmaları. Ve günümüzde gittikçe değeri anlaşılan Agro Turizmini de yakından tanıyacak olmaları. Lokal lezzetlerin peşinde bazen bir Michelin yıldızlı restaurantın mönüsü keşfedilirken bazen de bir köy evinde en doğal zeytinyağlılar tadılacak. Misafirler, doyumsuz bir gastronomi turizmi deneyimi yaşayacaklar” diye konuştu.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İdlib, Dolar ve Ekonomi

Son günlerdeki gelişmeler baş döndürücü şekilde devam ediyor.

Sıkı para politikasının sonu mu?

İktidar tarafından açıklanan son kararlar bende iktidarın sıkı para politikaları uygulamasından vazgeçtiği ya da vazgeçmek zorunda kaldığı izlenimini doğuruyor.

Aselsan’dan tarihi sipariş rekoru

ASELSAN'ın bakiye sipariş tutarı 10,2 milyar doları aşarak tarihi zirve seviyesine ulaştı.

Kıkırdak hasarı olan hastalara nakil umudu

Karaciğer ve böbrek nakillerinde olduğu gibi organlarını bağışlayan donörün kıkırdağı, ihtiyacı olan hastalara nakledilebiliyor.

Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı

Memorial Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, tüp bebek sürecindeki anne adaylarına beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Başkent’te rögar kapakları yenileniyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’in bulvar, cadde ve sokaklarında bulunan kanalizasyon baca kapaklarını (rögar) yeni tasarım rögar kapaklarıyla değiştirmeye başladı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz