Ana Sayfa Spor Gündemi ve Haberleri Efsanelerin buluştuğu satranç ligi sona erdi

Efsanelerin buluştuğu satranç ligi sona erdi

-

Türkiye Satranç Federasyonu İzmir’de, Dünya’nın ve Türkiye’nin en güçlü satranç sporcularını Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nde ağırladı.

Kaya İzmir Thermal Otel’de gerçekleşen ve 12 gün süren, 2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, düzenlenen kapanış töreni ile son buldu.


Dünya’nın birçok ülkesinden efsane satranççıların hamle yaptığı 14 takımın 13 tur boyunca kıyasıya yarıştığı Süper Satranç Ligi’nde Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü şampiyonluk ipini göğüslerken, Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Birbirinden güçlü 14 takımın mücadele ettiği Süper Lig’de, Kayseri Şeker Spor ikinci olurken, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü ligi üçüncü sırada tamamladı.

Törende bir konuşma yapan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, “Tüm Türkiye’ye örnek bir aile olduğumuzu gösterdik. Bizim camiamız güçlü ustalarıyla, başarılı sporcularıyla, liglerdeki tüm takımlarıyla bu ülkeye nice gururlar yaşatıyor, yaşatmaya da devam edecek” dedi.

Bu Haberler Kaçmaz!

Doğuştan gelen fıtıktaki risk: Fıtık boğulması

Kasık fıtığının kasığın şişmesi ile belli olabileceğini söyleyen Op. Dr. Mevlit Korkmaz, fıtık tedavisinin ameliyatla mümkün olabileceğini söyledi