Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanıp hüküm giyen şarkıcı kadın 3 yıl 2 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye oldu. Cezaevi kapısında izdiham yaşandı.

Hayranları onun eline tutabilmek, geçmiş olsun dileğinde bulunabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Güvercinler uçuruldu, konfetiler atıldı.
Foto muhabirleri ve kameramanlar tahliye sırasında yaşananları an ve an saptadı.
Şarkıcı, hemen açıklama yapmayacağını, iki gün sonra basın toplantısı düzenleyeceğini söyledikten sonra nişanlısıyla birlikte kalacağı otele gitti.
Otelde de ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaret edenler arasında Gülben Ergen, Nükhet Duru, Demet Akalın, İskender Paydaş gibi ünlü isimler vardı.
Televizyonlar ana haberlerinde şarkıcının tahliyesini geniş şekilde verdi. Ertesi gün çıkan gazetelerin birinci sayfalarında şarkıcının boy boy fotoğrafları yayınlandı, cezaevinden çıkışı ayrıntılarıyla anlatıldı.
Yayınlanan haberlerden öğrendiğimize göre, şarkıcı, cezaevinde yatarken milyonluk anlaşmalara imza attı. Bunlar arasında konser, film ve dizi projeleri de vardı.
++
Bakalım, bu şarkıcının heykelinin dikilmesine kim önayak olacak, adının yaşadığı sokağa ve bir konservatuvara verilmesini kim teklif edecek, yılın hatta asrın sanatçısı olarak kim seçecek?
++
Ne oluyoruz yahu!
Bu nasıl bir anlayış, ne beter bir yozlaşma!
Cezaevinden çıkan, yaptığı araştırmalar, yazdığı kitaplar, savunduğu görüşler nedeniyle yıllarını özgürlüğünden yoksun geçiren bir akademisyen, bir yazar, bir sanatçı değil, uyuşturucu ticaretinden hüküm giymiş biri…
Tanık olduğumuz görüntüler toplumsal çürümedir beyler…
Aman dikkat!

Facebook Comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz