Dünyaca ünlü yazar ve konuşmacı İngiliz Paul Rigby, bilimsel araştırmalara göre mutluluğun beş sırrı olduğunu ifade ederek, “Eğer uygulanırsa ve gerçekten istenirse mutlu bir hayat sürmek çok kolay” dedi.

Dünyaca ünlü konuşmacı İngiliz Paul Rigby, mutluluğun sırrı ve çalışma hayatında mutlu olmanın yollarıyla ilgili yapılan bilimsel çalışmanın sonuçları hakkında Doğan Haber Ajansı’ndan Aynur Tattersall’ın sorularını yanıtladı.

“MUTLULUĞU SEÇİN”

Yapılan uluslararası son araştırmaların Türkiye’de çalışma ortamında mutluluk seviyesinin yüzde 7 olduğunu gösterdiğini söyleyen Rigby, istenirse mutluluğu yakalamanın hiç de zor olmadığını ifade etti. Harvard profesörü Shawn Achor’un mutluluk bilimi ve insan potansiyeli üzerine 275.000 kişinin katılımıyla yaptığı ve yüzlerce bilimsel araştırmanın sonuçlarından yola çıkarak hazırlanan araştırmanın sonuçlarına dikkati çeken Rigby, bu çalışmadan yola çıkarak hazırlanan Turuncu Kurbağa Spark workshop ile Türkiye’de geniş kitlelere ulaşıyor. Türkiye’de iş dünyası profesyonelleriyle buluşarak mutlu olmanın yollarını anlatan Rigby, istendiği zaman mutluluğun kolayca elde edebileceğine dikkati çekerek, “Mutluluk bir seçimdir. Önce mutlu olmayı seçerek işe başlamalıyız” diyor.

“VERİMLİLİK İÇİN ÖNCE MUTLULUK. İŞE BAĞLILIK MUTLULUK GETİRİR”

Rigby, geniş çevrelerce kabul edilen Çok çalış, başarılı ol, mutlu ol denkleminin aslında tam tersinin geçerli olduğunu, mutlu oldukça insan beynin performansın arttığını ve daha verimli olduğunu ifade ediyor. Bunu kanıtlayan bulguları bir araya getirerek “Mutluluk Avantajdır” (The Happiness Advantage) adlı kitabının öğretileriyle şekillendirdiği Turuncu Kurbağa Spark workshop ile bunu dünyada büyük kitlelere yayan Rigby, Olumsuzluklarla çevrili olduğumuz dünyamızda başarılı ve mutlu olmak için olumlu olanı bulup çıkarmalıyız.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.