İzmir’de Karşıyaka Belediyesi bünyesindeki anaokulu öğrencileri, Dünya Çevre Günü’nde plastik, poşet ve pipetleri kullanarak kostüm tasarladı.

Çocuklar hayallerindeki kahramanların kostümlerini atıklardan yaptı ve üzerlerine giyerek defile sundu.

Karşıyaka Belediyesi, doğayı korumak ve geri dönüşüm bilincini pekiştirmek için Latife Hanım Mahallesi’ndeki Atık Getirme Merkezi’nde Dünya Çevre Günü’nü nedeniyle etkinlik düzenledi. Etkinliğe Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın yanı sıra, meclis üyeleri, anne-babalar, muhtarlar ve Karşıyaka Çevre Platformu üyeleri de katıldı. Etkinliğe katılan Karşıyaka Belediyesi Kardelenler Anaokulu ve İnci Şener Anaokulu öğrencileri, geri dönüşüm malzemelerinden oluşturdukları kıyafetleri özel bir defile ile sergiledi. Plastik, poşet ve pipetleri kullanan miniklerin kimisi ‘Pamuk Prenses’e dönüştü, kimisi süper kahramanların kılığına büründü. Bir kısmı da atık maddeleri kullanarak robot kostümleri yarattı. Anaokulu öğrencilerinin defilesi büyük beğeni kazandı. Minikler, daha sonra vals gösterisi yaptı.

Etkinlikte ayrıca, İzmir Doğa Fotoğrafçıları Derneği sergi açtı, Fen Öğretmenleri Derneği de atık malzemelerden oluşan maketlerini sergiledi. Karşıyaka Belediye Başkanı CHP’li Hüseyin Mutlu Akpınar, “Dünya Çevre Günü, yalnızca bir kutlama değil, gerçeklerle yüzleşme, hak ve sorumluluklarımızı anımsama günüdür. Çevre duyarlığı ve bilinci, tüm sorumlulukların başında geliyor” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI