DP ANKARA İL BAŞKANI ERKİN DELİKANLI: 6’LI MASA, CUMHURİYETİN, DEMOKRASİNİN KENDİSİDİR

0
98
- Reklam -

Demokrat Parti (DP) Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı, DP olarak yeni politikalarıyla genç ve tecrübeli kadroların birleştirilmesiyle Ankara ve tüm Türkiye’nin ilgisini yakaladıklarını söyleyerek gazetemize açıklamalarda bulundu.

ERKAN YOZGAT/TURGAY KARASOY– DP Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı, DP’nin şu anda çok doğru ve emin adımlarla ilerleme kaydettiğini, halk tarafından daha fazla görünür hale geldiğini ve kendilerine çok fazla ilgi olduğunu belirterek DP’nin ve Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın çalışmaları hakkında gazetemize konuk oldu. DP olarak seçim odaklı çalıştıklarını ve her şeye hazırlıklı olduklarını belirten Delikanlı; “Artık daha görünürüz. Teşkilatların yapısının değişmesiyle, Sayın Genel Başkanımızın yeni politikalarıyla, partimizin yeni dönem politikalarıyla gençleşen DP kadrolarıyla, tecrübeyle yeni nesil kuşağın bir araya gelmesiyle güzel bir sinerji oluştu. Dolayısıyla illerde de yapılar oldukça hızlı bir şekilde değişiyor. Hemen hemen her hafta Türkiye’nin dört bir yanında il ve ilçe kongreleri hızlı bir şekilde yapılıyor. Çünkü yarın seçim varmış gibi hareket ediyoruz. Şu anda da üye sayısını hızlı bir şekilde artırıyoruz. Çünkü ilgi çok fazla.” dedi.
‘EKİBİMİZİ GENÇLEŞTİRDİK’
Siyasete girme sebebinin içinde yer aldığı tıbbi cihaz ve malzeme sektörünün mecliste, siyasette temsil edilmesi ve sektörel sorunların gündeme getirilerek çözüm yollarının aranması için olduğunu söyleyen Delikanlı, sözlerini şöyle sürdürdü; “Siyasete girişim bu yol ile başladı. Bu süreçte hakikaten birlikte yol yürümekten çok mutlu olduğum, DP ve Genel Başkanım Gültekin Uysal ile tanışma fırsatım oldu. Sağ olsun kendisi de teveccüh gösterdi ve destek oldu. Onun da tensipleriyle Ankara İl Başkanlığına aday olduk. Bu şekilde güzel bir seçim geçirdik. Ankara’da İl Başkanı olarak yaklaşık 10-11 ay önce göreve başladık. Genel kurul seçimlerine tek olarak girmiştim. Ardından olağan kurul seçimlerimiz gerçekleştirerek teşkilatımızı güçlendirdik. 2 buçuk, 3 ay önce olağanüstü kongre yaptık. Genel kurulumuz kararı gereği hem ekibimizi çoğalttık hem gençleştirdik hem de tecrübeli beyinler ile genç kuşağı bir araya getirdik.”
Ankara içerisinde 25 ilçenin 20’sinde teşkilatlanmalarının olduğunu kaydeden Delikanlı, şunları ifade etti; “5 ilçe açığımız var. Onları da özellikle Sayın Genel Başkanın gayretiyle ve gösterdiği siyasi performans ile eşit şekilde masanın etrafına oturmasıyla oradan da talepler geliyor. Kadrolarımız gençleştirdik. Hemen hemen her ilçede de aktif olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.”


‘DAHA İLÇE BAŞKANLIĞIMIZIN OLMADIĞI BİR YERDE, İLGİDEN YÜRÜYEMİYORUZ’
Ankara halkının DP’ye yönelik bakış açısı ve üye çalışmalarını değerlendiren Delikanlı şunları söyledi; “Cumhuriyet tarihinde Yargıtay verilerine göre Türkiye’nin 400 bin üye sayısı ile en çok üye sayısına sahip partisi Demokrat Parti. 1946-1950 seçimlerinden sonra geriye dönük baktığımızda 6’lı masanın etrafında iki tane gelenek var. Bunlardan bir tanesi CHP, diğeri de DP. Sayın Genel Başkanım hep şunu söyler: ‘Burada Bayar, Menderes, Özal, Demirel var.’ Ben de mevcut teşkilatlarıma hep bunların mirasını yiyen değil, mirasını sürdüren genç lideri Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal var diyorum.”
DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un partinin cesur yüreği olduğunu ve bununla birlikte bu yolda yürümekten keyif aldığını dile getiren Delikanlı; “Böyle bir siyasi tecrübenin olması, bize kılavuzluk etmesi çok önemli. Ondan da çok şey öğreniyoruz. Kalecik’te teşkilatımız yoktu. Yakın zamanda orada da açılıyor. Biz otobüsümüzle, logolarımızla, rozetlerimizle kalabalıktan dolayı yolda yürüyemedik. Kalecik AK Parti’nin yüzde 71 oy oranını almış bir yer. İnsanlar mutsuz, koşullar ortada. İnsanlar kır atı görünce orada bir yürek çarpıntısı oluyor. Daha ilçe başkanlığımızın olmadığı bir yerde ilgiden ve kalabalıktan yolda bile yürüyemiyoruz. Yine Ayaş’ta da aynı şekilde.”
‘YARIN SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ’
Yarın seçim olacakmış gibi hareket ettiklerini ve çalışmalarını bu yönde hızlandırdıklarını söyleyen Delikanlı; “Artık daha görünürüz. Teşkilatların yapısının değişmesiyle, Sayın Genel Başkanımızın yeni politikalarıyla, partimizin yeni dönem politikalarıyla gençleşen DP kadrolarıyla, tecrübeyle yeni nesil kuşağın bir araya gelmesiyle güzel bir sinerji oluştu. Dolayısıyla illerde de yapılar oldukça hızlı bir şekilde değişiyor. Hemen hemen her hafta Türkiye’nin dört bir yanında il ve ilçe kongreleri hızlı bir şekilde yapılıyor. Çünkü yarın seçim varmış gibi hareket ediyoruz. 100 bin üye kampanyası başlattık. Bu 100 bin üye kampanyasında 25 bini biz üstlendik. Üye sayısı olarak bu 25 bini tamamlamayı umuyoruz. Şu anda da üye sayısını hızlı bir şekilde artırıyoruz. Çünkü ilgi çok fazla.” ifadelerini kullandı.
DP’yi Ankara’da birinci parti olarak çıkaracaklarına ilişkin inançlarının tam olduğunu ve çalışmalarının da bu yönde hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Delikanlı, şunları ifade etti; “Her siyasi partinin amacı, iktidar olmak. Sayın Genel Başkanım hemen hemen her konuşmasında; ‘Eğer böyle bir amacımız yoksa, siyasete bulaşmanın da bir alemi yok.’ der. Ben de dahil olmak üzere bu ülkede kötü gidişata dur demek adına, ekonomi, liyakat, adalet, eğitim, hukuk adına, torpilin referans olmaması adına hem kendi çocuklarımız hem de vatandaşlarımızın çocukları, gençlerimiz adına elimizi taşın altına koyuyoruz. Tabi ki de DP olarak çok fazla hedefimiz. Birinci parti olma hedefimiz, gayretimiz var. Umarım başarabiliriz.”
‘6’LI MASA, CUMHURİYETİN, DEMOKRASİNİN KENDİSİ’
6’lı masanın milletin iradesini temsil ettiğini belirten Delikanlı, 6 siyasi parti ve görüş olmasına rağmen vatan, memleket sevdası için ortak bir paydada buluştuklarını olduğunu dile getirerek şunları ekledi; “Konu bugün vatan, memleket, millet bayrak birilerinin sömürdüğü bütün değerler aslında. Birileri bu değerleri sömürürken, biz bu değerlerin yine cumhuriyet kuruluş ilkeleri çerçevesinde kaldığı yerden devam etmesi için çalışıyoruz. 100’üncü yıla yakışır şekilde 200’üncü yıla adım atmak olarak bakıyoruz. 6’lı masa cumhuriyetin tam kendisi, demokrasinin tam kendisi. Bu masanın tem ve tek karşılığı millet. Sayın Genel Başkanlar çok ciddi bir irade aldılar memleket adına. Ciddi özveriler gösteriyorlar. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanım Gültekin Uysal da ciddi bir özveri ve millet, memleket sevdasıyla orada o süreci yönetiyor. 6’lı masa çarpmayacak, çırpmayacak, şimdiki sistemi devam ettirmeyecek, parlamenter sistemi getirecek, halkı, milleti yansıtacak bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarılacaktır.”
Olası erken seçim durumu hakkında görüşlerini bildiren Delikanlı, herhangi bir seçim durumunda Millet İttifakı’nın hazır ve nazır olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Sandık güvenliği ile teşkilatları ile her şeyi ile Millet İttifakı yarın seçim olacak desinler, hemen hazır vaziyette. DP de buna hazır. Tüm teşkilatlarıyla seçime girecek hazırlığa sahip şu anda. Yeter ki seçim olsun. Seçim hemen olsun istiyoruz. Ülkenin geldiği koşullar ortada. Bunu her gün görüyoruz.”
‘MANSUR BEY, VERDİĞİ SÖZLERİ TUTUYOR’
2019 seçimlerinde Millet İttifakı’nın da desteğini alarak seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çalışmalarını değerlendiren Delikanlı, şunları dile getirdi; “Mansur Bey, verdiği sözleri tutuyor. ‘Siyaset başka bir şey, belediyecilik başka bir şey ben siyaset yapmıyorum, belediyecilik yapıyorum’ diyor. CHP adayı olarak seçime giren Mansur Bey seçimi kazandıktan sonra CHP rozetini çıkarıp Türk Bayrağı rozetini taktı ve 6 milyon Ankaralının başkanıyım, dedi. Toplu taşımada yeniden rant kapısı yapılacağını mevcut otobüsler elektriğe çevriliyor mesela ya da Ankapark gibi vatandaşın 801 milyon dolarını çöpe atmıyor. Mansur Yavaş, işini yapıyor. Elbette siyaset yapıyor ama belediye siyaseti yapıyor. Hiç kimseyi ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan çalışıyoruz. Biz DP olarak kendisinden razıyız.”
‘BÖYLE BİR GENEL BAŞKANIN YANINDA DURMAK BOYNUMUZUN BORCU’
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın parti içerisinde hiçbir kararı tek başına almadığını, Türkiye’nin geleceği adına sunduğu çözüm önerilerini, tüm katkılarını gerek divanda gerek idare kurulu üyeleriyle gerek merkez karar kurulu üyeleriyle gerek il ve ilçe başkanlarıyla, parti üyeleriyle istişare ettiğini vurgulayan Delikanlı; “Sayın Genel Başkanımız istişare etmeden herhangi bir kararı almıyor. Bir Celal Bayar, bir Süleyman Demirel misyonunu bugün Türkiye’nin çağdaş koşullarına aktarmış, senkronize etmiş genç bir liderden bahsediyoruz. Sayın Genel Başkanım kibirli değil, kendi odasına kapanmıyor, konutundan çıkmamazlık yapmıyor. Kendisi hep sahada. Eve giderken taksi durağına uğruyor. Bir yere ziyarete gittiğimiz zaman siparişini kendi veriyor. Kızılay’da, Çankaya’da ya da Altındağ’da bir yere gittiğimizde pastanede oturup bir çay içebiliyor. Ben elbette böyle bir Genel Başkanın sonuna kadar arkasındayım. Vatandaştan kopmamış bir Genel Başkanın yanında olmak boynumuzun borcu.” şeklinde konuştu.

- Reklam -
- Reklam -