Dokunulmazlık

97

Haftanın son iki maçı Pazartesi gecesi oynandı. Gecenin maçları tavanı tabanı yakından ilgilendiriyordu. Bu maçları yorumlamadan önce, birinci lige yeniden kavuştuk diyen Kayseri spor”u kutluyorum.
Gelelim maçlara.Karabük”ün Rize”yi yenmesiyle umutlanan Erciyes, Sivas’ı ağırladı. Kayseri ekibi maça hızlı girdi ve ilk yarı 2-0 önde kapattı. Sivas durumun tehlikeli olacağını düşünerek bastırmaya başladı. Erciyes kapandı.
Sivas bastırıp golü bulunca, Erciyes daha da kapandı. Sivas bu durumu değerlendirip iki gol daha atıp maçı kazandı. Erciyes umutlarını çime gömdü.
Gelelim tavanı ilgilendiren maça. Akhisar-Galatasaray maçında her şey vardı. Pas çok vardı, şutlar, fauller, itmeler,  çekmeler, tutmalar goller, kurtarışlar ve yanlış hakem kararları vardı. Futbol eh işte oynanırken, sportmenlik hiç, ama hiç yoktu.
Galatasaray ile Erciyes arasındaki farkı yaratan kalecilerdi. Galatasaray ilk yarı 6 şut attı 4”ü kaleyi bulurken, ikisini Oğuz içeri aldı. Erciyes 5 şut atarken 4”ü kaleyi buldu ama Muslera”yı geçemedi.
Şimdi gelelim dokunulmazlıklara. Milletvekillerine tanınan bu hakkı, üç büyüklerin anlı şanlı futbolcuları da kullanıyor. Birinci sırada tüm yorumculara göre, Akhisar maçının yıldızı seçilen Burak.
Burak efendinin elleri devamlı havada. Hep itiraz hep itiraz. Kendini atmalar,darbe yemiş numaraları,hakemlere el-kol hareketleri. Maçın 4.ncü hakemine,”Görmüyor musun?” diye soruyor. Çizgi hakemine,”Hadi oradan ya” diyor. Burak Efendi dokunulmaz ya sarı bile görmüyor.
Selçuk İnan.Yasin ve Sabri de Burak kadar olmasa da onların da dokunulmazlıkları var. Fenerbahçe”den Caner,Emre ve Volkan. Beşiktaş”tan Gökhan, Necip, Veli. Şimdilik bu kadar. Bundan sonra her maçın dokunulmazını sizlerle paylaşacağım.