Doktor Ender Saraç’tan koronavirüse karşı çay formülü

0
31

Reşit ÇELEBİOĞLU/KİLİS, (DHA)- KİLİS’te düzenlenen zeytin ve zeytinyağı tanıtım günü etkinliğinde Doktor Ender Saraç, koronavirüse karşı iyi geleceğini iddia ettiği karışımlarla çay yaptı.
Kilis’te, Zeytin ve Zeytinyağı tanıtım günleri düzenlendi. Törende konuşma yapan, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, zeytincilik sektörünün gelişimine yönelik birçok çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Kurulduğumuz günden beri zeytincilik özelinde desteklediğimiz 12 farklı proje ile Kilis’e yaklaşık 7 milyon TL’lik bir yatırım hacmi oluşturduk. Desteklediğimiz projeler kapsamında Kilis ilimizde zeytin işleme tesisi ve zeytinyağı üretim tesisi kurduk. Mevcut tesislerinin kapasitesini arttırdık, çiftçilerimize verimli ve kaliteli üretime yönelik eğitimler verdik” dedi.
Kilis Valisi Recep Soytürk ise kentte üretilen zeytinyağının tanıtımı için çalışmaya başladıklarını ifade ederek, zeytinyağı ile kentin katma değerini yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.
Törene katılan ünlü doktor Ender Saraç ise zeytin yaprağı, limon, zahter, sarımsak karışımından elde ettiği ve koronavirüse karşı etkisi olduğunu ifade ettiği çaydan yaptı. Karışım ile elde ettiği çayın tansiyonu düşüreceğini ve koronavirüse karşı koruyacağını belirten Saraç, “Bu çay hem kan şekerini düşürecek, damarları açacak müthiş bir çay, insülin direncine birebirdir. Aromatik bitkileri demlediğimiz zaman muhakkak üzerini kapatıyoruz. Aromatik yağlar içerisinde kalsın diye, bu çay tansiyonu düşürür, kolesterol düşürür, damar açar, koronavirüse, hatta mantar ve diğer mikroorganizmaların üremisini yavaşlatır. İnsülin direncine iyi gelen, pandemi süresince aldığımız kiloları geri vermeye yardımcı olacak olan müthiş bir çay formülüdür. İçerisine direnci atırmak için bir parça limon koyuyoruz. Herkes evinde yapabilir” dedi.

​FOTOĞRAFLI

- Reklam -

 

- Reklam -