DİN GÜZEL AHLAK DEĞİLMİYDİ?

0
61

Dincilerin artmasıyla dindarların sayısımı azaldı ne dersiniz?
Ne büyük bir hızla girdi hayatımıza son yıllarda bu kavramlar öyle değilmi ve aynı oranda da müntesiplerinide artırarak üstelik ,üzülerek her geçen gün şahit olmaktayız!!

Gerçek dindarlar, vicdanıyla hareket eden doğru dürüst ahlaklı kişiler kendi kabuklarına çekilirken ortalığı din simsarları dini pazarlayarak insanların samimi duygularını sömüren bu sayede kendilerine toplumda yer bulmaya çalışan dinciler kaplayıverdi..

Din Allahu Tealanın insanlığa doğru yolu bulmaları amacıyla gönderdiği ilahi kurallar bütünüyken günümüz dincileri tarafından bambaşka kurallar kaideler haline evrilmiş duruma getirildi .

- Reklam -

Namaz kılan kuran okuyan aynı zamanda hırsızlık yapar yolsuzluk yapar yalanda söyler iftirada atar hale gelebildi ..

Oysa “Din Güzel Ahlaktır”demiyormuydu HzPeygamber!!!

İbadetler Allah ile kul arasındayken aslolan insanın ahlaki yönünü tamamlamasıyken nasıl olurda en önemli şey bu derece egale edilebilirdi?

İşte zamane dincileri bunu başardılar!!

Bakara makara diyerek her cuma bir ayet sallayanlar ,dini hiç olmayan hurafelerle doldurup milletin kafasını karıştıranlar ,ahlakı ,vicdanı ,yardımseverliği ,önce insan olabilmeyi işlerine gelmediği için bir kenara iterek sadece namaz -oruç -içki yasağı paralelinde bir din anlayışı icat edenler kısacası Allah adına yalan söyleyerek olmadığı bir insan kılığında yeryüzünde dolaşan münafıklar !!!

Veballeri o kadar ağırki!!
Özellikle deizmin kıskacınca ki genç evlatlarımızın veballeri bu kesimden sorulacaktır şüphesiz !!!

Çünkü dini yaşamak yerine dini pazarladılar ve yavaş yavaş dinden uzaklaşırdılar özellikle gençleri …

Bağnazca söylemlerle insanları ayrıştırarak dinin esasını teşkil eden inanç ibadet ahlak üçgeninden ahlakı çıkartarak ,ibadeti gösteriş, yardımı infakı riya ve şov amacıyla yaparak, ahlaksızlığı normalleştirerek yalanı dolanı hırsızlığı yolsuzluğu sıradanlaştırarak yaptılar tüm bunları!!

Peygamberimizin elinin tersiyle ittiği ne varsa her iki elleriyle topladılar kendi taraflarına ve yepyeni burjuvalar türettiler çocuklarınında aralarında olduğu!

Hasırda uyuyan peygamberi ağzından düşürmeyenler saray gibi evlerde yaşayıp lüx ve sefahatin dibine vurdular!!!

Ama olsun içki satışını yasakladılar ya şu anda ülkede bunca vebalin hepsini temizlemişlerdir bu sayede!!!

Ömrümce bir damlasını dahi ağzıma sürmediğim ama şu andaki yasaklığınada bir anlam veremediğim tuhaf ucube algılarla yönetilen canım yurdum insanı!!

Tüm bunların vebali çok ağır değilmi sizcede ???

Gerçek müslümanlara takva sahiplerine yazık değilmi???

Dinciler işte bu şekilde heryanımızı kuşattıkça dindarların azalması Bağnazlar yayıldıkça samimiyetin , gösteriş yayıldıkça sadeliğin , münafıklık yayıldıkça da müminlerin azalması normal değilmi ??

Ve enn acı olanınında tüm bunlar ın dini hassasiyet ve mağduriyet yaşayanlarca hemde dini kullanarak bu günlere gelenler marifetiyle gerçekleştirilmesi olmadımı?

Vebal büyük sorumluluk ağır !!!

Bize düşen ise o güruhtan olmadığımızı ve onları asla desteklemediğimizi apaçık ilandır !!!

Allah katında bu sorumluluğun hesabı verilemez zira!!!

Din güzel ahlaktır diyen peygamberin ahlaksızlığı din edinen ümmetinden soracağı çok şey olacak!!

Şahit Ol Ya Rab!!!

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz