Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltı yenilenen Dikmen Caddesi’nde şimdi de kaldırım yenileme çalışmaları başladı.

Ankara’nın en merkezi ve işlek caddelerinden olan ve yenilenen asfaltıyla modern ve estetik bir görünüme kavuşan Dikmen Caddesi’nin kaldırımları da yenileniyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmayla, Dikmen Caddesi’nin Konya Yolu kesişiminden, Polisevi’nin bulunduğu Çetin Emeç Bulvarı kesişimine kadar olan 6 kilometrelik kısmı, sil baştan yenileniyor. Dikmen Caddesi’nde mevcut asfalt kazınarak, asfalt yenileme çalışması yapıldığını belirten Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, asfaltın binder tabakasının serilmesinin ardından, kaldırım yenileme çalışmasına geçildiğini belirttiler. Yetkililer, kaldırım yenileme çalışmasının, Dikmen Caddesi’nin Konya Yolu kesişiminden ve Polisevi’nin bulunduğu Çetin Emeç Bulvarı kesişiminden başladığını belirterek, eskiyen kaldırım taşlarının söküldüğünü kaydettiler.

Dikmen Caddesi’nde kaldırımların eski ve yıpranmış olduğunu kaydeden yetkililer, yeni kaldırımların yapımında Ankara genelinde olduğu gibi bazalt kaplamalı beton bloklar kullanıldığını ve ayrıca görme engelliler için iz yolu yapıldığını, engelliler için ve garaj girişleri için rampalar yapıldığını söylediler.

Yetkililer, vatandaşların mağdur olmaması için çalışmaların hızla yürütüldüğünü de belirttiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz