Salı günleri Meclis’te grup toplantılarının yapıldığı ve Meclis’e ziyaretçi kabul edildiği bir gün. 14 Mayıs 2019 Salı günü birisi kadın iki DHKP-C’li iki terörist üzerlerinde bomba düzeneği süsü verilmiş bir siyah kutu ve ucuna jilet bağlanmış bir kalemle Meclis’e girmeye çalışırken yakalanıp etkisiz hale getirildi. İddialarına göre CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı görmek için gelmişlerdi. Mahmut Tanal akıllarına gelen bir isimdi. Esas amaçları ise yakalanacaklarını bildikleri halde bu şekilde bir senaryo ile örgütlerinin unutulmaya yüz tutmuş ismini duyurmak ve böylece örgütlerinin propagandasını yapmaktı.

TRT Haber’de olay son dakika haberi olarak duyuruldu ve terör uzmanları konuyu değerlendirmeye başladılar. Böylece adamlar amaçlarına ulaşmış oldular.

Terör örgütü militanlarının suç dosyasının oldukça kabarık olduğu ve pek çok suçtan haklarında yakalama kararı bulunduğu bildirilmekte. Bu kadar profesyonel kişilerin ellerini kollarını sallaya sallaya Meclis’e giremeyeceklerini bilmemeleri pek akla yatkın değil. Bu yüzden bomba süsü verilmiş bir paketle girmeye çalışarak kendilerini yakalatmışlar. Adam hemen ucuz propagandaya başlıyor. Neyse ki bu propaganda konuşmaları ekrana yansıtılmıyor ve amaçlarına tam olarak ulaşmalarının önüne geçilmiş oluyor.

DHKP-C özellikle Tunceli kırsalında ve Orta Karadeniz bölgesinde PKK ile işbirliği içerisinde eylem yapıyor. Güvenlik güçlerimiz kırsalda başarılı bir mücadele vererek bunların eylem alanlarını kısıtladı. Bunlara da şehirlerde böyle ucuz eylemlerle adlarını duyurmaya çalışmak kaldı.

TBMM’ine yapılmaya çalışılan bu saldırı bütün partilere yapılmış bir saldırıdır. Türk demokrasisine yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesine vesile olmasını diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz