DEVLETİN ZİRVESİ TEBRİK ETMEDİ

0
194

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nda genel başkalığına 4. kez seçilen Kılıçdaroğlu’nu tebrik etmedi.

CHP’nin geçtiğimiz haftasonu yapılan 35. Olağan Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu tek başına girdiği seçimlerde geçerli oyların tamamını alarak Genel Başkanlığa seçilmişti. Kılıçdaroğlu’nun kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediği “diktatör bozuntusu” sözleri tepkiye neden olmuştu. Kongreye AK Parti’yi temsilen katılan Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri üzerine kongreyi terk etmiş, Başbakan Davutoğlu da Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine, “Cumhurbaşkanımıza yaptığı ithamı kendisine aynen iade ediyorum” diyerek tepki göstermişti.
-ÖNCEKİ KURULTAYDA TEBRİK ETMİŞLERDİ-
Öte yandan, hem Erdoğan hem de Davutoğlu Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa seçilmesinin üzerinden 2 gün geçmesine rağmen tebrik etmedi.
Edinilen bilgiye göre, her iki liderin Kılıçdaroğlu’nu tebrik etmeme sebebi ise kongre konuşmasında Erdoğan’a yönelik sözleri.
Ayrıca, CHP’nin 6 Eylül 2015’de yapılan 18. Olağanüstü Kurultayı’nda genel başkanlığa yeniden seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Başbakan Davutoğlu da tebrik etmişti. (ANKA)

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz