• Haberler
  • Yazarlar
Ana Sayfa Yazarlar Devlet niye var…?

Devlet niye var…?

-

Maden ocakları, toplu mezarlara dönüşmüşse, Can ve mal güvenliği ortadan kalkmışsa, Çocuklar, cinsel istismarın hedefi olmuşsa, Kadınların cesetleri sokaktan toplanıyorsa, İş kazaları adı altında, yüzlerce insan öldürülüyorsa,

Fakirlik ve sefalet kader haline gelmişse,
İlkokulların önüne uyuşturucu baronları dayanmışsa,
Yolsuzluk ve suiistimal geçer akçe olmuşsa,
Adalet, güçlünün adaletine dönüşmüşse,
Korku ve güvensizlik, dağları sarmışsa,
Eşkıya hükümdar olmuşsa,
Yeryüzü, memleketi şamar oğlanı yapmışsa,
Her türlü kutsalımız çürütülmüşse,
Terör her gün onlarca canımızı almışsa,
Yasa tanımazlık ahlaka dönüşmüşse,
Sokaklar, semtler bir birine cephe almışsa,
Devlet israfı huy edinmişse,
Devlet niye var sorusu, tüm ağırlığı ile önümüze gelip dayanmıştır!
Devletler yaşatmakla mükelleftir ve bunun için varlar. Devletin yönetiminde olanların mazeret ve taziye bildirme görevleri yoktur.
Devletin hazinesinin, bankalarının, sınırlarının kapısını yolgeçen hanına çeviren yöneticilerin, yangın merdivenin kapısına kilit vurması, varsa ancak muz cumhuriyetinde olur…
Dolayısıyla; denetleyen devlet yerine yangın çıkışını kilitleyen devlet varsa, kaçınılmaz olarak ateş düştüğü yeri yakar sözü kader olur…
Demem o ki;
Acıyı bal edelimde, devleti yönetenleri ne edelim sorusu, her vicdan sahibi yurttaşımızın, kendi çocuklarının gözüne baktıklarında, yüreklerine saplanması gereken bir oka dönmüştür..!

- Reklam -
Gürcan Dağdaş
Gürcan Dağdaşhttps://sonsoz.com.tr
54. Cumhuriyet Hükümeti'nde Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde, MHP'den Kars Milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23'üncü dönem üyesi oldu. Aralık 2013 yılında, MHP'den istifa etti. Toplumsal Çözülme, Kağıda Düşenler, Düşünceye Davet ve Fetret Dönemi Yazıları ismiyle yayınlanmış, dört kitabı var.

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz