Ders zilinden önce bir armağan daha

0
297

Türkiye’de eğitime en fazla kaynak ayıran yerel yönetimlerin başında gelen Çankaya Belediyesi, okullar açılmadan çocuklara bir hediye daha verdi.Ağırlıklı olarak dar gelirli ailelerin yaşadığı üç mahalleden başlatılan çalışmayla, okula başlayacak çocuklara kırtasiye seti dağıtılıyor. Günde ortalama 300 aileyi ziyaret eden Belediye ekiplerinin hedefi, okullar açılmadan önce 3.000 çocuğa ulaşmak.
Çankayalı çocuklar okula başlama hediyelerini yine Çankaya Belediyesi’nden aldı. Yasal olarak sorumluluğu bulunmamasına rağmen bütçesinden eğitime çok önemli paylar ayıran Çankaya Belediyesi, 2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılının başlamasına kısa süre kala, özellikle dar gelirli aileleri bir nebze olsun rahatlatacak bir çalışmayı başlattı.
Dünya edebiyatının seçkin örneklerinden derlenen Tükenmez Kitaplar Serisi’ni karne hediyesi olarak 100 bin çocuğa ulaştıran; yaz tatili boyunca ilçe genelinde 70 okulun tadilat ve tamirat işlerini üstlenerek eğitim yuvalarını yeni yıla hazırlayan Çankaya Belediyesi, şimdi de gecekondu mahallesindeki çocuklara kırtasiye yardımı yapıyor.
İlk olarak Mimar Sinan Mahallesi’nde başlatılan kırtasiye seti dağıtımına Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, Muhtarlık İşleri Müdürü Ali Selvi ve Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Ali Aydos da katıldı. Muhtar Aydos’un yönlendirmesiyle mahalledeki gecekondular tek tek ziyaret edildi, çocuklara değişik boylarda defter, kalem, silgi ve kalemtıraştan oluşan kırtasiye seti hediye edildi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz